banner851

banner614

AVLAYAN’DA UÇURTMA ŞENLİĞİ

banner619

Avlayan köyü 3. Uçurtma şenlikleri geniş katılımla düzenlendi. Osmancık tepesinde gerçekleştirilen uçurtma şenliğinde birbirinden güzel uçurtmalar havada salınırken, en güzel uçurtma ve en yüksekte uçan uçurtmalar yarıştı.

banner846
Yerel Haber 27.05.2012, 17:00
247
AVLAYAN’DA UÇURTMA ŞENLİĞİ
banner844

Avlayan köyünde bu yıl 3.’sü gerçekleştirilen Uçurtma şenlikleri renkli görüntülere sahne oldu. Osmancık tepesinde gerçekleştirilen şenliklere yaklaşık 2 bin kişi katılırken, Şenliklerin daha önce Dokuzdeğirmen köyü rafting tesisleri mevkiinde yapıldığını dile getiren Avlayan köyü muhtarı Mustafa Koz, artık kaymakamlık desteği ile Avlayan köyü olarak yaptıklarını ve bu şenlikleri her geçen sene daha da fazla katılımcı ile tekrarlayacaklarını dile getirdi.
 

Koz, “ Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Avlayan köyü uçurtma şenliğinde çeşitli etkinlikler yapacağız. Bu yıl Türk hava kurumu Düzce şubesi tarafından da planör gösterileri yapılacak. Ayrıca En güzel uçurtma ve en yüksekte uçan  uçurtma dallarında da yarışmalar düzenlenecek. Kaymakamlığımız bu yarışmalar kapsamında bize destek veriyor. Biz kendi gücümüz ile bu şenlikleri düzenliyoruz. Ayrıca şenliklerimizde ikramlarımızda var. Bu şenlikleri daha önce Dokuzdeğirmen köyü Rafting tesisleri yapıyordu. Ama şu anda sadece Avlayan Köyü olarak biz yapıyoruz. İlerleyen senelerde de biz organize etmeye devam edeceğiz.” Dedi.

Haber: H.İŞCAN

Yorumlar (0)