banner851

banner955

AY MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, merkez mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Toplantıda en iyi hizmetin sağlanması için muhtarların desteğine ihtiyacının olduğunu kaydeden Başkan Ay, “Ben bu şehri tek başıma yönetemem. Siz bizden isteyeceksiniz biz de hizmet götüreceğiz” dedi.

Yerel Haber 12.02.2018, 11:42 12.02.2018, 17:09
895

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Erguvan Sosyal Tesislerinde düzenlenen organizasyonla merkez mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Başkan Ay’a Yardımcısı Özgür Sağlam ve ilgili birim müdürleri de eşlik etti. Toplantıya Tüm Muhtarlar Derneği Düzce Şube Başkanı Mensur Bilgin ile merkeze bağlı mahalle muhtarları katılım gösterdi.

“Muhtarlık binalarınız yapılamaya devam ediyor, özenli kullanın”
Muhtarların taleplerini almasının ardından konuşan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, muhtarlardan gelen taleplerin Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’ne iletildiğini belirterek işlemlerin kısa sürede yapılacağını söyledi.

Ayrıca muhtarların binalarının yapımına devam edildiğini kaydeden Başkan Ay, “Binası yapılanların tüm donanımları yapılıyor. Su, elektrik, doğalgaz bunların ödemesinde de destek oluyoruz. Ancak sizden ricam bu kamu mallarının özenli bir biçimde kullanılmasıdır. Sizden sonraki arkadaşa en güzel şekilde bırakmanızdır” dedi.

“Vatandaşımızın taleplerini takip etmemiz için sizden destek istiyoruz”
Düzce genelinde düzenli kentleşme ve planlı yerleşim konusuna ilişkin konuşan Başkan Ay, bina yapımı sonrasındaki çevre düzenlemesi aşamasında Düzce Belediyesi olarak desteğe hazır olduklarını kaydeden Başkan Ay şu ifadelerde bulundu:

“Binalarımızın etrafında düzen ve temizliğin sağlanması konusunda bizden yardım isteyin. Belediye olarak biz çevre düzenlemesi konusunda destek oluruz. Eksiği olan arkadaşlar sayın müdürümüzle mutlaka görüşün. Vatandaşımızın taleplerini takip etmemiz için sizden destek istiyoruz. Sadece sizin değil, tüm vatandaşların taleplerini yerine getirmek zorundayız. Mahallenizde ihtiyaç sahibi kim varsa bunları bize bildirin. Sosyal belediyecilik bizim için en önemli prensiptir. Ben bu şehri tek başıma yönetemem. Bu şehri 56 parçaya böldük, her biriniz o parçanın sorumlususunuz. Ne yapacağız? Siz bizden isteyeceksiniz biz de hizmet götüreceğiz.”

“Hizmetin kıymetini bilmemiz gerekiyor”
Başkan Dursun Ay şehir merkezinde hizmet veren tuvaletlerin ücretsiz hale getirilmesine ilişkin, “Bakın bir uygulama başlattık, valimiz ve müftümüzle birlikte biz proje önerdik. Şehrimizde artık tuvaletler ücretsiz olarak hizmet verecek. Bu konuyu kapattık artık ve ilçelere de yayılacak. Bu konuda bize nasıl yürüteceksiniz diye eleştiriler geldi. Bakınız Osmanlı Devleti son yüzyılına kadar yemekten dahi para almamıştır. Biz de bu anlayışla hareket edeceğiz. Biz belediye olarak temizlik malzemesi ve diğer ihtiyaçları karşılayacağız ancak hizmetin kıymetini bilmemiz gerekiyor, sahip çıkmamız gerekiyor diye düşünüyorum”  ifadelerinde bulundu.“Ben inanıyorum hepimizin talepleri yerine getirilecektir”
Toplantıda konuşan Tüm Muhtarlar Derneği Düzce Şube Başkanı Mensur Bilgin ise taleplerinin yerine getirileceğine inandığını belirterek Başkan Ay ve birim müdürlerine teşekkür etti.

Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (12)
dzcll 5 yıl önce
muhtarlar bundan sonra unversıte mezunu olması gerekır.çogu ılkokul mez.egıtım şart.zaten gerekenı beledıye yapıyor.neye faydası var bu muhtarların.
Vatantas cvp 5 yıl önce
Haklısınız hakkında şikayet olup resmi evraklarla kanıtlı suç dosyası kabarık kişi var bu kişiye halkı emanet edıyorlar kim almış ve kim koruyor bunu
Selçuk 5 yıl önce
muhtarlar artık muhtarlığını yapsın. Bütün mahalleler çukur. Bize hediye vermezler, tatile götürmezler diye Belediye baskı yapmıyorlar.
Vatandas 5 yıl önce
Özgür sağlamda kendi akrabasını getirmiş şöförlerin başına sonra hizmet bekleyin.
Vatandaş 5 yıl önce
Ulaştırma müdürünü değiştirmeden ulaştırmadan birşey beklemeyin önceki müdürlüğünde ne yaptıki şimdi birşey yapabilsin başka adam yokmuş gibi başa dönüp duruyorlar.
MİMAR 5 yıl önce
İMAR İŞLERİ BİTMİŞTİR.LÜTFEN EL ATIN...ÇOK ACİL..
Yine Antalya gezileri 5 yıl önce
Keleş'in muhtarları Antalya'da seminer (Hepsi eğitimli veya akademisyen) adı altında sazlı, cazlı, halaylı gezilerini unutmadık.Yakında seçim varya. İlgiye bak. Parası tabiiki bizden çıkacak.
İtiraf edin 5 yıl önce
Muhtarlar size oy için lazım. Yurt içi ve yurt dışı gezileri, Sarayda ki buluşmalar bizim vergilerimiz ile karşılanıyor. Bize faydası değil zararı var. Siyaset yapan muhtar istemiyoruz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
kapalı