banner851

banner614

AYNI KADERİ YAŞAMAK İSTEMİYORLAR!

İlçe olmayı beklerken mahalle olan Konuralp ile aynı kaderi yaşamak istemeyen Beyköy halkı, ilçe olma isteğini geçtiğimiz 31 Aralık’ta devletin zirvesine yani Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kadar ileterek, destek istemişti. İlçe olma beklentisinin her yanı sardığı Beyköy’de haber ekibimiz, belde halkına mikrofon uzattı ve görüşlerini aldı. “Artık ilçe olmasını istiyoruz. Bu bizim hakkımız.” diyen Beyköylüler, bir kez daha “Sesimizi duyun!” çağrısı yaptı.

banner619
Yerel Haber 11.01.2018, 17:32 12.01.2018, 17:34
3339

Uzun zamandır ilçe olmak isteyen ve bu taleplerini 31 Aralık’ta AK Parti 6. Olağan Kongresi’ne katılmak üzere Düzce’ye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a pankartla duyuran belde vatandaşları, bu taleplerini bir kez daha Öncü Haber mikrofonu aracılığı ile duyurdu. Aynı talebi yıllarca dile getiren ancak son yerel seçimler öncesi mahalle statüsüne getirilen Konuralp ile aynı kaderi yaşamak istemeyen belde halkı, ilin idareci ve siyasilerinden de gereken desteğin verilmesini istiyor.

 “İnşallah bu konuda sesimizi duyarlar”
Beyköy’ün her haliyle ilçe olmayı hak ettiğini belirten Fevzi Kudal, bu isteğini şu sözlerle dile getirdi:
“Bu da hem Beyköy’ümüzün büyümesi için hem de halkın yararı için her zaman beklediğimiz bir olay. İnşallah Beyköy’ün bu halini görürler. Beyköy büyümesi, organize sanayisi, yolu, her şeyi ile çok güzel bir konuma gelmiştir. Artık ilçe olmasını istiyoruz ve bizzat Cumhurbaşkanımızdan bunu rica ediyoruz. İnşallah bu konuda sesimizi duyarlar. Çok da mutlu ve memnun oluruz. Burada Beyköy’den öte bir şehir de yok. Dağların eteğinde çok güzel bir şehrimiz var. Bundan sonra buranın göz önüne alınıp değerlendirilmesini istiyoruz. Biz artık ilçe olmasını istiyoruz. Ya da belediyemizin alınmamasını istiyoruz. Bu bizim hakkımız, elimizden almasınlar.”

“İlçe olursa daha güzel hizmet alır”
Beldeye misafir olara gelen Mehmet Akın Beyköy’ün ilçe olduğunda turizm alanında da gelişeceğine inandığını belirterek şöyle konuştu:
“Kızımın yanında misafirim ben burada sağlık durumumdan dolayı. Ama sürekli gelip gittiğim için ilçe olmasını istiyorum. İlçe olursa daha güzel hizmet alır. Turizme açılma konusunda buranın gelişeceğine inanıyorum. Yolun devamında Abant’a ve yaylalara yol çıktığı için buranın ilçe olduğunda daha iyi hizmet verip daha iyi hizmet alacağına inanıyorum.”

“İstememek Beyköy’e hakaret sayılır”
Son olarak belde halkından Yaşar Öztürk, “İlçe olmasını istemez miyiz? Kim istemez? Bunu istememek Beyköy’e hakaret sayılır.” ifadesinde bulundu.

Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (15)
Muhammed 4 yıl önce
İşçe olursa daha fazla rantlaşma olacak bir Beyköyü olarak mahalle olmasından yanayım
DÜZCE61 4 yıl önce
AYRICA MUHTARLIKLAR SEHİRLERDE KAPATILMALIDIR.SADECE KÖYLERDE MUHTARLIK OLMALIDIR..
İsmail 4 yıl önce
Böldükçe rantlaşma artar tek merkezden yönetilmeli
65/4 tertip hasan 4 yıl önce
çok güzel tam destek tüm beyköy halıkına saygılarımla düzce mv adayınız hasan ÇALIŞKANOĞLU beyköy hem yüzeyi hemdoğasıyla güzellik katacak bir ilçemiz olur
düzceli 4 yıl önce
Beyköy mahalle olacak bunun bunun başka yolu yok
Selam 4 yıl önce
Beyköy ilçe olursa kim kazanır;amir memur geleceği için orada inşaat yapanlar kazanır,marketi dükkanı olanlar kazanır,ilçede yapılacak olan ihalelerde ihaleciler kazanır.Şu ilçe olsun diyenlere bakın anlayın.Kendileri için istiyorlar bunu.
nsm 4 yıl önce
sizin hakli olarak ilce olma isteginiz olabilir. ama hüllog cekerek sectiginiz partnin bambaska gündemi var. o dd sizi yolmak icin bütünsehir yapmak. yani siz bir hicsiniz. bosuna ugrasmayun, akli kullanmayi deneyin.
nsm 4 yıl önce
sen isine bak biRader diyene: sizin aklinizin size yettigini zaten biz biliyoruz sandikdaki tercihinizle. cünkü o akil sizi düzce'de 22 yildir süründürüyor ve sizzin beyninizde milim bir gelisme yok. bütünsehir olunca, almadigin hizmetler icin verecegin mangirlari da hazirla.
nsm 4 yıl önce
sen işine bak bilader, bizim aklımız bize yeter. vakitsiz vakitsiz çıkıp ötme. akşam 8 den sonra oturup bir çay içecek mekanı olmayan yer mahalle olur anca...
Aliye baş 4 yıl önce
Bence Beyköy ilçe olmalı konuralpte ilçe ıomalı merkez ilçe olmayı biz hak ediyoruz en eski yerleşim bölgesi burası yatırımlar hep
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın