banner851

banner614

BAĞIMLILIK TEDAVİ MERKEZİ

banner619

Düzce’de madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında hayata geçirilmesi planlanan “Bağımlılık tanı ve Tedavi” merkezi için Beyciler Mahallesi’ndeki Mavi Hilal Evlerinin idari binası düşünülüyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın da desteğini kazanarak 164 bin TL hibe almaya hak kazanan proje için mavi hilal evlerinin idari binası incelenecek.

banner846
Yerel Haber 01.09.2015, 13:20
3178
BAĞIMLILIK TEDAVİ MERKEZİ
banner844
Madde bağımlılığına karşı mücadele çalışmaları kapsamında hazırladığı "Bağımlılık Tanı ve Tedavi Merkezi Projesi"ne yer arayışları sürüyor.  
Düzce Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Valilik işbirliği ile 2015 yılı başında kurulan komisyonun başlattığı çalışmalar sayesinde yapılan tespitlerin sonuçları değerlendirildi. Düzce Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından da yürütülen çalışmalar sayesinde diğer örnekleri yataklı tedavi sağlayan projenin Düzce'de de hizmete girmesi amacıyla mesken tespiti için araştırmalar yapıldı.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı desteği ile hazırlanan proje Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın da desteğini kazanarak 164 bin TL hibe almaya hak kazandı ve bu sayede tedavi merkezinin kurulması için bina talebinde bulunuldu. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, konuyla ilgili olarak Mavi Hilal Konutları girişinde bulunan idari binanın incelenmesini ve ihtiyacı karşılayacak kapasiteye sahip olması halinde merkezin orada kurulabileceğini belirtti.
Bu çalışmaya paralel olarak hazırlanan ve okullarda düzenlenecek tiyatrolar ile madde bağımlılığına dikkat çekmek amaçlı girişimleri kapsayan proje de hak ettiği 96 bin TL hibe ile Eylül ayında faaliyetlerine başlayacak.
Hatırlanacağı gibi projenin ilk adımı olarak Sağlık İl Müdürlüğünden ekiplerle birlikte çeşitli mahallelerde madde bağımlılığına karşı bilinçlendirme seminerleri düzenlenerek farkındalık yaratılması amaçlanmıştı.
Yorumlar (7)
Gm Discovery 6 yıl önce
En iyisi karakolll hem bütün mahaleler temizlenir pislikten
Mahalle sakini 6 yıl önce
Sayın Belediye Başkanım;Başkanlık seçimi öncesi size sunulan mahalle isteklerinde o binanın polis karakolu ve muhtarlık binası olarak tahsis edilmesi konusu madde olarak yer almaktadır.Öncelikli olarak bunun yapılması daha uygun olur herhalde...
isim onemli degil 6 yıl önce
Başka yer mi yokkkkk
6 yıl önce
BÖYLE YERLERİN ŞEHİR MERKEZİNDEN BİRAZ UZAK OLMASI GEREKMEZMİ.
Beyciler genci 6 yıl önce
Evden kovulanlar orda yatıyodu artık oda yalan oldu
Veli 6 yıl önce
İlköğretim Okulu yanından başka biryer bulamamislar mı çocuklar okula gidip gelirken nasıl bir önlem alınacaktır
TR 6 yıl önce
Tam yerini bulmuşlar :))
23°
parçalı az bulutlu