banner851

banner955

BAĞIMLILIKLA MÜCADELEDE İŞBİRLİĞİ

Düzce Üniversitesi Bağımlıkla Uyulama ve Araştırma (DÜBAM), Düzce İl Sağlık Müdürlüğü Bağımlıkla Mücadele İlkadım Merkezi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında bağımlıkla mücadele çalışmaları kapsamında, ‘Bağımlılıkla Farkındalık Eğitim İşbirliği Protokolü’ imzalandı.

Yerel Haber 03.03.2018, 09:27 05.03.2018, 09:34
493

Düzce valiliğinde geçekleşen protokolde, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ve İl Sağlık Müdürü İbrahim Özcan arsında imzaladı.
Protokol ile il sınırları içerisinde yer alan eğitim kurumlarındaki öğretmen ve idarecilere yönelik bağımlılıkla mücadelede temel farkındalık eğitiminin verilmesi, bağımlılıkla mücadelede öğretmenlerin etkin katılımın sağlanarak risk grubundaki öğrenci ve ailelerin ilgili kuruluşlara yönlendirilmesi amaçlanıyor.

Bu kapsamda; Düzce Üniversitesi Bağımlılıkla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBAM) ve İl Sağlık Müdürlüğü Bağımlılıkla Mücadele İlkadım Merkezi tarafından Mart ayı içerisinde, 12 grup halinde, il genelinde görev yapan 4 bin 500 öğretmen ve idareciye Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde “Bağımlılıkla Mücadelede Temel Farkındalık Eğitimi” verilecek.

Öte yandan imza törenine, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, İl Sağlık Müdürü İbrahim Özcan, DÜBAM adına Öğr. Gör. Oğuzhan Kendirli ve kamu kurumlarının temsilcileri katıldı.Haber: H. GÜRSOY

banner844
Yorumlar (4)
Bağımlılık 5 yıl önce
Bu mücadele toplumdaki her ferde, ne amaçla yaşadığımızı, yüce Allah'a ne söz verdiğimizi ve bu dünyaya ne yapmamız için gönderildiğimizi anlatmadan olmaz. Gençler hayata anlam veremiyorlar. Herşey boş geliyor ve bu nedenle türlü yeni tecrübeleri yaşamayı çözüm görüyorlar. Ancak fıtramızı Nebi Aleyhisselam bize öğretti. Mutluluğu nasıl yakalayacağımız da bize öğretildi Elhamdulillah!
Proje çöplüğü 5 yıl önce
İçimiz dışımız proje oldu.Eğitim için üniversiteden gelen hocalar, slayttan okuyup insanın aklıyla alay ediyorlar.Herkesin okuması var sonuçta.Öğretmenler kadar alan tecrübeleri yok..Bağımlılıkla ilgili kaçıncı eğitim bu.Birilerinin projesi var diye öğretmenler gereksiz meşgul edilmemeli.Bu projeler asıl işleri aksatmaktan için mi uydurulmuş diye düşünmeye başladım.Her yer proje dolu ama sorunlar artarak devam ediyor.
Milli Egitim alet olmasın 5 yıl önce
Milli eğitimde de komisyonlar var, okullarda eğitimler verildi.Aylık komisyon toplantısında yapılan çalışmalar değerlendiriyor, velilere eğitim versinler..
Milli Egitim alet olmasın 5 yıl önce
Milli eğitimin projesi de vardı.Üniversite resmen kobay olarak kullanıyor, eğitimden çok ölçek, anket vs doldurtturuyorlar.Milli eğitim öğretmeni kullandirmamalı, ben doldurmam.Eğitime de gitmem.TBT nin sitesi var her şey var orda.
15
açık