banner851

banner614

Bağlantı yolu çalışmaları

Yıllardır bir türlü bitirilemeyen ve çalışmaların devam ettiği Yeni Kent Düzce arasındaki Bağlantı Yolu, bitirilmeyi bekliyor. Yolun bir ay içinde tamamlanması beklenirken yol üzerindeki çalışmalarda aralıksız devam ediyor.

banner619
Yerel Haber 19.04.2009, 19:10
198
Bağlantı yolu çalışmaları

Yaşanan depremlerden sonra Düzce ile Yenikent arasındaki bağlantıyı sağlamak için yapımına başlanan ama aradan geçen uzun yıllara rağmen bir türlü bitirilemeyen bağlantı yolu bitirilmeyi bekliyor. Yaklaşık 15 gün önce yol üzerinde Vali Bülent Kılınç ve Belediye Başkanı İsmail Bayram incelemelerde bulunmuş ve yolun bir ay içinde bitirileceği söylenmişti. Yol üzerinde çalışmalar aralıksız devam ederken özellikle Bağlantı Köprüsü'nün giriş ve çıkışlarının D-100'e bağlanması çalışmaları da devam ediyor.


Çalışmalarına devam eden ekipler, yol üzerindeki köprülerde de düzenleme çalışmaları yapıyor. Bağlantı yolundaki köprü giriş ve çıkışları ile bağlantı köprüsü girişlerindeki çalışmaların bitirilmesiyle birlikte yol, tamamlanmış olacak. Kamulaştırma nedeniyle TOKİ evlerinin önündeki sorun giderilene kadar ise bağlantı yolu TOKİ yoluyla birleştirilecek. TOKİ yolu da iki gün önce yeniden asfaltlandırılarak hazır hale getirildi.

Yorumlar (0)