banner851

banner614

BAKACAK’DA SORUN AYNI

banner619

Bakacak Köyü’nde her yaz olduğu gibi yine susuzluk had safhaya ulaştı. Kavurucu sıcaklarda 20 gündür çeşmelerin kuruduğu köyde, yetkilerin ilgisizliğinden yakınılıyor. Özel idareden talep edilen paletli iş makinası ise yol çalışmasında olduğundan köye gönderilmediğini öne süren köy halkı, “yol sudan daha mı önemli” diye şikayet ediliyor.

banner846
Yerel Haber 19.08.2015, 15:12
2227
BAKACAK’DA SORUN AYNI
banner844
Yaz sıcaklarının bastırdığı bugünlerde, su cenneti olan Düzce’de bazı köylerde yine susuzluk yaşanıyor. Yıllardır su probleminin çözülemediği Bakacak Köyü’nde 20 gündür su yok! Köyde yaz kış ara ara kesilen su kesintisi 20 gündür doruk noktaya ulaştı. İshale hattındaki arıza nedeniyle yaşanan su kesintisi için paletli iş makinası isteyen köy halkı günlerdir beklemede. İl Özel İdaresi’nden talep edilen iş makinelerinin heyelan ve yol çalışmaları yaptığını söyleyen köy halkı, “heyelan ve yol, yaz ayında sudan daha mı önemli?” diyerek sitem ediyor. Yetkililerin duyarsız olduğundan şikayetçi olan vatandaşlar, su sorununu defalarca gündeme getirmelerine karşın yetkililerin ilgisiz kaldığını öne sürdü.

İshale hattına yapılacak bir bypass ile sorunun çözüleceğini söyleyen köy sakinleri, teknik hatalardan dolayı köyde suların yaz kış olmadığından yakındı. 2-3 ayda bir arıza çıktığını belirten Bakacak Köyü sakinleri, artık geçici değil kalıcı çözümler bekliyor.

Öte yandan Bakacak Köyü’ndeki yaşanan susuzlukla ilgili daha önceden “hatalı proje” tezi gündeme getirilmişti. İçme suyu ishale hatlarının yanlış projelendirildiği öne sürülmüştü.  Bu haberlerin gündeme gelmesinin ardında özel idare yetkilileri köye gelerek hat üzerinde inceleme yapmıştı. 
Yorumlar (6)
golyakali81 6 yıl önce
Suyu sakarya ya satarken dusunseydiniz. Kimseye camur atmayin. Simdi gidin Karduzu marka sise suyu alin hendekden alin
Gölyaka 6 yıl önce
Özel idare uyuyormu Gölyakada göndersin kepçe.
Gölyakalı 6 yıl önce
Bereket Enerji''ye söylesinler hemen sularını getirir
BAKACAKLI 6 yıl önce
seçimlerde AKP tulum çıkarmıştı. Başka sözü gerek yok. Gene tulum çıkartır
ARSLAN 6 yıl önce
O eskiden güldür güldür buz gibi suyu olan dipsizgöl köyünde artık insanlar içmeye su bile bulamıyor... sayın kaynaşlı belediye başkanı erol bayraktar artık şu problem çözülmesini istiyoruz
selami 6 yıl önce
köyün adu bakacak sizde şu soruna bakun da
23°
parçalı az bulutlu