banner851

banner614

BALIK RAMAZAN’DA DÜŞTÜ

banner619

Cep yakan et fiyatları ile girilen Ramazan ayında iyi haber beyaz etten geldi… Akçakoca’da balığın fiyatı yüzde 20-30 oranında düştü.

banner846
Yerel Haber 28.05.2017, 12:07 28.05.2017, 16:54
2802
banner844

Akçakoca’da Ramazan ayının başlamasıyla balık fiyatları da önemli ölçüde düşüş gösterdi. Farklı balık türlerinin tezgahları süslediği Ramazan ayının ilk gününde balık fiyatlarında yaklaşık yüzde 20-30 oranında gerileme yaşandığı görüldü.

Kırmızı et fiyatları 40 TL’yi aştı
Özellikle dana kıyma ve kuşbaşı etin kilosunun 40 TL’yi aştığı şu günlerde vatandaş tercihini daha çok beyaz etten yana kullanırken, balık fiyatlarında yaşanan düşüş yüzleri güldürdü.

Akçakocalı balıkçılar, yeteri kadar balık olmasına bağlı olarak fiyatların düşüşe geçtiğini belirtti. Ramazan’ın ilk günlerinde başlayan düşüşlerin ay boyunca devam edeceğine işaret eden balıkçılar, bazı balık türlerinde 5 lira gibi düşüşler olduğunu söyledi. Vatandaşların uygun fiyatlarla balık yiyebileceğini kaydeden balıkçılar, balık ihtiyacının bol bol karşılanacağını söyledi.

Akçakoca’da balık tezgahlarında bulunan barbunun kilosu 30, istavrit ve mezgitin kilosu 20, çipura ve levreğin tanesiyse 10 liradan satılıyor.

Yorumlar (3)
Akçakocalı 4 yıl önce
Akçakocada balık daha pahalı. Akçakoca esnafı doymaz. keyfi satıcı zorla para kazandırmayın yatar artık. zaten Düzceye gidiyoruz alışverişe. onlar da artık keyfi açtıkları dükkanları kapatsınlar..
Alperen 4 yıl önce
Yılbaşı Gelince Koca Koca Marketler İndirim Yarışına Girer Ramazan'ı Şerif Ayı Gelince Garibanın Parasına Göz dikerler Fiyatları Katlayarak Allah'ım Bizlere Sabır,akıl,güç ver Yarabbim
Halkın Sesi 4 yıl önce
Ülkemizde hayvancılık olduğu halde fiyatlar böyle tarım olduğu halde fiyatlar uçuk Allah Yardımcımız Olsun