banner851

banner614

BALIK YEMEDEN SEZON BİTTİ

banner619

Balık sezonu bitiyor fiatlar inmek bilmiyor balık pazarlarına gidenv atandaşlar yine elleri boş dönüyor,pazarda hamsinin kilosu 5 liradan satılırken en pahallı balık ise 18 lira ile çinekop,

banner846
Yerel Haber 11.02.2010, 18:23
110
 BALIK YEMEDEN SEZON BİTTİ
banner844

Balık sezonunun bitimine az bir süre kala balık fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmadığı gözlemleniyor. Vantandaşlar sofralarını zenginleştirmek için umut ederek balık pazarına giderek balık fiyatlarına baktı. Fakat bekledikleri fiyatları göremeyen vatandaşlar balık pazarından elleri boş döndü. Vatandaşların en çok tercih ettiği balık olan hamsinin kilosu şu an için 5 lira, Dar gelirli vatandaşın en çok tercih ettiği balıklardan şu an tezgahta satılan çeşidi uskumru 2 TL'den satılıyor. Balıkçı tezgahlarında bulunan bazı balıkların fiyatları ise şöyle: Hamsi 5 TL, Uskumru 2 TL, Çupra 13 TL, Palamut 13 TL, Mezgit 3,5 la -7 lira arasında değişiyor, Alabalık 2 TL, Somon 11 barbunya 8 TL Çinekop 18 TL. Balıkcılar Konu ile ilgili olarak " Vatandaşlar iyi balı kyemek için fiyatı pahallı olan yerlerden yarım kilo da olsa balık alıyor. Fakat bazı vatandaşlar başka zamanda da yeriz diye gidiyor ucuz balığı alıyor. Sonra o balık bozuktu bu yüzden zehirlendik oluyor.
Biz burada iyi bir balığı vatandaşlarımıza satabilmek için hergün çabalıyoruz. Vatandaşlarımızı üstün hizmet vererek fiyatları çekebildiğimiz kadar aşşağıya çektik " Balık sezonunun bitimine az bir süre kaldı. Fakat vatandaşlar ağız tadı ile balık yiyemediler. Çünkü biz teknelerimiz ile açıldığımızda lodos yada kötü hava şartları nedeni ile avlanmayı yarıda bırakıp geliyoruz. Sonra fiyatlarda patlama oluyor. Şu anda hamsi satışı çok iyi düzeyde gidiyor" şeklinde konuştular.

Yorumlar (0)
28°
az bulutlu