banner851

banner614

BALIKÇILAR ENDİŞE DUYMUYOR

banner619

1 Eylül'de kalkan avlanma yasağıyla birlikte iş başı yapan Akçakoca’daki balıkçılar, Kurban Bayramı'nın balık satışlarını düşüreceği konusunda endişe yaşamıyor. Balıkçılar, sezonun beklentilerini karşıladığını söyledi.

banner846
Yerel Haber 22.09.2015, 11:44
1782
BALIKÇILAR ENDİŞE DUYMUYOR
banner844
Avlanma yasağının kalktığı 1 Eylül'de "Vira Bismillah" diyen balıkçılar, Kurban Bayramı'nın balık satışlarını düşüreceği konusunda endişe yaşamıyor. Balık sezonunun başlamasıyla çalışmalarını son sürat sürdüren balıkçılar şuana kadar emeklerinin karşılığını hemen hemen alıyor. Kurban Bayramı'nın balık satışlarını ve fiyatlarını etkileyici endişesi yaşamayan balıkçılar, kırmızı et ve balığın yerinin ayrı olduğunu ifade ederek etin mevsiminde yenildiği için bayramın satışları olumsuz etkilemeyeceğini düşünüyor. 

Hava şartlarına bağlı olan bir sektör olan balıkçılıkta, balıkçılar gidişattan memnun olduklarını ifade ediyor. Havaların iyi gitmesinin de olumlu etki yaptığını düşünen balıkçılar denizden boş dönmüyor. Balıkçıların denizden istediklerini alabilmeleri fiyatları da yansıyor.  Denizin cömert davranması fiyatlara olumlu yansıyınca vatandaş bu sezon balığa doyacak gibi görünüyor. Örneğin; Şu anda 700 gram palamudun tanesi, liman çıkış fiyatı olarak 6,5 liradan alıcı buluyor.

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (0)
17°
parçalı bulutlu