banner851

banner614

BAŞINI ÇOK AĞRITMIŞTI

Kış aylarına girilen şu günlerde ekiplerin eksik kalan çalışmaları tamamlamak için sahada olduğu Akçakoca'nın Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici'den iddialı açıklama... Kentte özellikle yaz aylarında yaşanan su kesintileri yüzünden başı çok ağrıyan Başkan Yemenici, ilçede devam eden projeler tamamlandığında Akçakoca'nın en iyi altyapıya sahip kentlerden biri olacağını vurguladı.

banner619
Yerel Haber 16.11.2016, 11:19 17.11.2016, 16:18
2793
BAŞINI ÇOK AĞRITMIŞTI

Hedef: Su sıkıntısını kökten çözmek

Kış aylarının oluşturduğu olumsuz hava koşulları, Akçakoca'da belediyeyi durdurmadı. İlçenin dört bir köşesinde projeler ve altyapı çalışmaları son hızla devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında Akçakoca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı su, altyapı ve kanalizasyon ekipleri içme suyu şebeke hattı yenileme çalışmalarını sürdürüyor. İlçede özellikle yaz aylarında en büyük sorun olarak baş gösteren su sıkıntısının yaşanmaması ve bölgenin rahat bir nefes alabilmesi için içme suyu alt yapısı tamamen yenileniyor.

"Akçakoca en iyi altyapıya sahip kentlerden biri olacak"

Hat yenileme çalışmalarıyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, vatandaşlara daha sağlıklı ve daha kaliteli içme suyu ulaştırmak için bu çalışmaları gerçekleştirdiklerini ifade etti. Yemenici açıklamasını şöyle sürdürdü: "Akçakoca’nın içme suyu ve altyapı sorunlarını tamamen ortadan kaldıracak olan Sarıyayla Barajı, Yeni İçme Suyu Tesisi ve yenilenen su şebeke hattının 2017 yılında rahatlıkla hizmet verebilecek hale gelmesiyle,  Akçakoca en iyi altyapıya sahip kentlerden biri olacaktır. Bir yandan dönemimizde başlayan mega projelerimizi tamamlamayı planladığımız çalışmalar yağmur, çamur demeden durmaksızın sürerken, bir yandan da vatandaşlarımıza daha sağlıklı ve kaliteli içme suyu ulaştırmak amacıyla eskiyen isale ve terfi hatlarını yenilemeye devam ediyoruz. Yenileme işlemlerini belediye teknik personelimiz koordineli bir şekilde gecesini gündüzüne katarak aralıksız yürütüyor.”

banner844
Yorumlar (2)
Düzceli 5 yıl önce
Cüneyt Yemenici'nin çalımaları takdire şayan. Kendisi Mehmet Keleşin yerinde görmek isteriz. Birde Düzce merkeze el atsın.
Can . D 5 yıl önce
TEBRIK EDERIM INSALLAH YOL KENARINA SU KANALAZYONUNUDA YAPARSINIZ VE AYNI ANDA ELETIRIK KABLOLARINI YERIN ALTINA ALIRSINIZ