banner851

banner955

BAŞKAN AY TRAMVAYI TEST ETTİ

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, kamuoyunun merakla beklediği tramvayı Düzce’ye gelir gelmez test sürüşünü yaparak yetkililerden bilgi aldı.

Yerel Haber 02.11.2017, 15:52 04.11.2017, 10:20
8879

Uzun süredir yapımı devam eden nostaljik tramvay Düzce’ye geldi. Türkiye’de ilk kez Düzce için Denizli’de bir firma tarafından üretilen tramvayın şehre gelmesinin ardından Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay çalışmalardaki son durumu yerinde gördü.

Tramvayın raylara yerleştirilmesinin ardından yetkilerle birlikte inceleme yapan Başkan Ay’a Başkan Yardımcısı Şemsettin Yenersoy eşlik etti. Tramvayda vatmanlık yapan Ay, Askerlik Şubesi önündeki istasyona yakın bir noktada tramvayı kullandı. Vatandaşlar da test sürüşüne ilgi göstererek o anları cep telefonuyla kaydetti.

Düzce için üretilen tramvayın nostalji ile teknolojinin harmanlanmasıyla tasarlandığı minimum enerji ile maksimum fayda almak amacıyla üretildiği bildirildi. Tramvayın 21 yolcu kapasiteli olduğu ancak bu sayının 50’ye kadar çıkartılabileceği öğrenildi.

Her iki yönden de kontrol edilebilir şekilde kullanılabilecek olan tramvay, herhangi bir insan ya da araç çıktığı zaman önde bulunan sensörler sayesinde hızını azaltarak otomatik olarak duracak.

Tramvay, ihtiyaç duyduğu enerjinin yüzde 15’lik kısmını üzerinde bulunan güneş panelleri sayesinde karşılayacak.

Haber: Y. SEVER 

Yorumlar (63)
ali galip 5 yıl önce
başkan, nuh nebiden kalma külüstürle belediyeyi iyi kazıklamışlar.
Masraf 5 yıl önce
Şehrimizin daha acil yapılması zorunlu işleri varken bu oyuncağa para harcayıp israf yapanları sen görüyorsun Yarab.
ÖZKAN çelebi 5 yıl önce
Bu ne olacak çarşının ortasında bu kadar geri düşünceli bir belediye bağdat caddesini burası arabaları attınız arka sokaklara saçma saçma işler oy istemeye gelince vercek vatandaş cvp bini
Düzceli 5 yıl önce
bu projenin sahibi mehmet onu unutmayın zavallı işsiz bari batman yapın onu.
halkin kalbi 5 yıl önce
insan az bir dusunur.800 mt.yi yapan 2 km yide yapar.hastaneye kadar.gidip gelse.hersey cok daha hizli ve guzel olur.ama simdi ne derler.hastane cad.yolu dar.benmi yaptim 6 mt sagli sollu kaldirimi.yazik be.duzceli odesin.
murat 5 yıl önce
çok lazımdi bi trenvay eksikti başkan değişmiş ne değiştiki şu su faturalarını bi göz atsın bide halkın yanında olsun bu başkanlar ama nerde koltuğa oturan kıral sanıyo ama bimere yazacam bediyenın bu su faturaları yolsuzluğunu
mehmet 5 yıl önce
düzce nın adını dursun ayın tırenvayı keleşin taktığı süslambaları akşamları bakın lambalara şimdiden bozulmuş yanmıyorlar bıde kar yağsın keleşin dereye yaptiği işıklar gibi olan bıze olyor 15.tl su faturası 90 tl soyun milleti haram olsun
huzur isteyen 5 yıl önce
düzcede trafik sorunu tek plaka-çift plaka uygulaması ile çözülür.sayın valimiz bir deneyin bakalım bu kadar zor mu bu,avrupa bu sistemi yapıyor bizde bakıyoruz. başka çare yok anlayın artık.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız