banner851

banner614

BAŞKAN AY’DAN TRAMVAY AÇIKLAMASI

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, tramvayın 10 gün içerisinde faaliyete geçeceğini belirtti. Efteni Otel’de önceliğin Düzce Üniversitesi’nde olduğunu ifade eden Başkan Ay, kaldırılan film platosunun yerine ise park yapacaklarını söyledi.

banner846
Yerel Haber 04.11.2017, 17:54 04.11.2017, 18:23
6879
banner844

Düzce Gürcü Kültür Derneği’nin ‘Gürcü Mutfağı Günü’ etkinliğine katılan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Öncü Haber’in sorularını yanıtladı. Başkan Ay, belediyenin devam eden ve hedeflenen projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

‘Bir hafta, 10 gün içerisinde hizmete açacağımızı umuyorum’
Tramvayın ne zaman faaliyete geçeceğini yanıtlayan Ay, “Tramvay projesi bildiğiniz üzere başlamıştı. Bizde bunu hızlı bir şekilde bitirmek için gayret sarf ediyoruz. Projeleri yarım bırakmak istemiyoruz. Arkadaşların tramvay hattı üzerinde güvenlik önlemi çalışmalarını sürdürüyor. Tramvayımızda geldi. Son kontrolleri yapıyoruz. Bir hafta, 10 gün içerisinde hizmete açacağımızı umuyorum.” dedi.

‘Eğer üniversitemiz sonuç alamazsa biz gerekeni yapacağız’
Atıl durumdaki Efteni Otel’de yaptığı incelemenin hatırlatılması üzerine belediye olarak hedeflenen çalışma hakkında bilgi veren Başkan Ay, “Efteni projesini Sayın Bakanımızla da görüştüm. Oradaki otelin atıl kaldığını ifade ettim. Bizzat inceledim. Orada üniversitemizde bir çalışma yapıyor. Üniversitemiz yatırımı bünyesine katmaya çalışıyor. Eğer üniversitemiz sonuç alamazsa biz gerekeni yapacağız.” şeklinde konuştu.

‘Bu tür görüntülere müsaade etmeyeceğiz’
Çay Mahallesindeki film platosuyla ilgili konuşan Başkan Ay, “Şehre yakışmayan bir görüntü var. Orayı temizledik. Bildiğiniz üzere orası TOKİ’ye ait. Biz orayı Düzce’ye kazandırmaya çalışacağız. Oraya park yapacağız. Bölgenin çevre düzenlemesini yapacağız. Asar Deresinin etrafında bu tür görüntülere müsaade etmeyeceğiz.” diye konuştu.

Haber: Y. SEVER 

Yorumlar (29)
halk 4 yıl önce
her şey tam düzcemizde bir tramvayımız eksikmiş gibi... gereksiz projeler... 1999 kasım depreminin yıl dönümü geliyor... !!!! hala hasarlı binalarımız şehirde tehlike saçıyor... nasıl hizmet..!!!!.
Bu proje 4 yıl önce
Bu tramvay projesi bir "göz boyama" projesidir. Kısıtlı kaynakların nasıl rezilce harcandığını gösteren bir projedir.Toplu taşımaya katkı için yapılan bir iş değildir.
Tıpkı led ışıklar, saat kuleleri ve lise bahçesindeki çeşme gibi.
Amele 4 yıl önce
Merkezden Devlet Hastanesi Önü , Üniversite ve Oradan Kalıcı KOnutlar bir daire cizeceksin ve tranvay hattını yapacaksın bak düzcede trafik kalıyor mu sayın başkan. Ben cahilken bunları düşünebiliyorsan sizler neyin peşindesiniz. Cep herkül
Kasabalı 4 yıl önce
Bakalım hele trafik sorunu çözülecekmi? Düzceye araba ile gelen sonra tramvayamı binecek
madur 4 yıl önce
vaybe düzcenin önü açıldı bu ne lüksiyet beeeee yuh artık
Suat 4 yıl önce
Bu calismalari duyan sanki onceki baskanin baska partiden oldugunu sanar. Sanki yeni baskan bu eski yatirimlar yapilirken kendileri onay vermemis gibi konusuluyor.
murti 4 yıl önce
evet bu elektrik kabloları hem şehrin merkezinde hem de mahallelerde çok çirkin bir görüntü oluşturuyor. bu sedaş nasilnasıl bir kurumdur bu kuruma hiç mi etkiniz yok.bu rezaleti artık bitirin ve bu kuruma gereğini yapın.hiç yakışmıyor hiç
Camikebirli 4 yıl önce
Belediye nin kademesinide satmışlar tokiye vay beeeee
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın