banner851

banner614

BAŞKAN ÇOK KIZDI!

banner619

Akçakoca merkezde takas yoluyla kamulaştırılan bir binaya karşılık hak sahiplerine verilen belediyeye ait arazi ile ilgili ortaya atılan iddialar Başkan Cüneyt Yemenici'yi kızdırdı. Söz konusu yerle ilgili belediyeye kirli laflar edildiğini belirten Yemenici, "O araziyi belediye satmamıştır. O arazi dere ıslahı sırasında kamulaştırma için kullanılmıştır. Sahipleri de ilgili olan yeri satmıştır. Kaça satmışlardır, ne zaman satmışlardır; bu belediyeyi ilgilendiren bir konu değildir.” dedi.

banner846
Yerel Haber 10.10.2017, 15:00 10.10.2017, 17:27
3066
banner844
Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Akçakoca'nın dünü ve bugünü" konulu fotoğraf sergisi sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Postane Sokağı'nın kapatılmasına gelen tepkiler...
Belediye eliyle kent merkezinde devam eden çalışmalar kapsamında Postane Sokağı'nın araç trafiğine kapatılmasına gelen eleştirilere yanıt veren Yemenici, "O sokak yalnızca araç trafiğine kapalı, yaya trafiğine açık. Dere ıslahı gerçekleştirdik. Bu çalışmada bir çok köprüyü yeniden yaptık. Tabii en öndeki köprüyü yapmamız için Aydınlar ailesine ait olan binayı bir takas yoluyla kamulaştırmamız lazımdı, yoksa köprüyü yapamıyorduk, ıslahı gerçekleştiremiyorduk. Mevcut inşaatın başladığı yeri aile büyüklerimizle oturup takas yaptık, takas yoluyla kamulaştırdık.” şeklinde konuştu.

"Önceki dönemlere laf atmak anlamında değil ama..."
Postane Sokağı'nı da kapsayan bölgede devam eden çalışmalarla ilgili imar planının Eski Başkan Nazmi Çiloğlu zamanında onaylandığını ve Aydınlar ailesine ait binanın kamulaştırılması için yapılan takas işleminin ise Çiloğlu'ndan sonra başkanlık koltuğuna oturan Fikret Albayrak döneminde yapıldığını açıklayan Başkan Yemenici, "Ben önceki dönemlere laf atmak anlamında değil ama doğru olanı anlatmak için bunu söylüyorum. Neyse onu yapıyoruz. Koruma amaçlı imara aykırı bir şey yapmıyoruz.” dedi.

"Belediye şu kadar para almış diye kirli laflar edildi"
Belediyeye takas karşılığı verilen yerle ilgili olarak kirli laflar edildiğini belirten Yemenici, "Şu kadar paraya satılmış, belediye şu kadar para almış diye. Böyle bir şey söz konusu değil. Bilgi edinme kanunu var. Oranın imarı ne zaman verilmiş, takas işlemleri ne zaman başlamış; kim neyi merak ediyorsa belediyemize başvuruda bulunabilir." şeklinde konuştu.

"O araziyi belediye satmamıştır"
Yemenici şöyle devam etti: "O araziyi belediye satmamıştır. O arazi dere ıslahı sırasında kamulaştırma için kullanılmıştır. Sahipleri de ilgili olan yeri satmıştır. Kaça satmışlardır, ne zaman satmışlardır. Bu belediyeyi ilgilendiren bir konu değildir.”

Bina restore edilecek, lokanta olarak kullanılacak
Postane Sokağı'ndaki kamulaştırılan binanın restore edilen diğer binalar gibi restore edileceğini bildiren Yemenici, "Kurulun onayladığı bina olacak ve lokanta olarak kullanılacaktır." diye konuştu ve postanenin diğer tarafında ise engelliler yönelik bir proja hayata geçirilebileceğinin sinyalini verdi.

Haber:C.ÜSTÜNER
Yorumlar (5)
Kaldırımdaki Araclar 4 yıl önce
Osmaniye Mahallesi Şok Market karşısında Orhan Başar Apt.varTam Anba Cadde..Onun önündeki kaldırım araba park yeri olduda bizim haberimizmi yok.Defalarca Zabıtanız arandı ama ne gelen ne giden.Yayalar yolda gidiyor arabalar kaldırımda.
lay lay lom. 4 yıl önce
Akçakocada çuhallının oradaki yolu kapat bence.direk arkadan ver geliş gidişi.birde bahçe kafenin önündeki çınar ağacının altlarını budattır çünkü kelebeklenmeye başlamış.Park bahçeler nerde çalışıyor.
Can . D 4 yıl önce
BEN BASKAN OLACAM AKCAKOCAYI SÜPER GÜZEL YAPARIM ÖNCE SEHIR ICINDEKI O ESKI DANISKA EVLERI RESTÖRE EDIRIRIM SONRADA PARKLARA COK AGACLADIRIRDIM BASI BOS HAYVANLARI TOPLAR BARINAGA BAKIMA VERIRDIM VE DENIZIMIZE KUM TEMIZLEME ARACI ALI
Vatandas 4 yıl önce
Şu Akçakoca da parklarda gezen köpeklere belediye sahip çıkıp bir barınak yapsın parka gidip bi rahat oturamiyoz hem hayvanlarda yazık böyle
vatandaş 4 yıl önce
Akçakoca eskiden yazları daha güzeldi park sıkıntısına kesin bir çözüm lazım başkanım yoksa gidilmeyecek bir yer haline gelicek düzcenin halkı zaten dolduruyor araçlarıyla diğer şehirden gelenlerde eklenince çileye dönüşüyor park.