banner851

banner955

BAŞKAN ERBAŞ DÜZCE’DE

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Düzce Üniversitesi’nde yapılan “Bilgiden Bilince” konu başlıklı konferansa katılmak için Düzce’ye geldi. Erbaş yaptığı konuşmada bilginin, bilincimizin gelişmesinde çok önemli bir değere sahip olduğuna dikkat çekti. Erbaş, Düzce Valisi Zülkif Dağlı’yı da makamında ziyaret etti.

Yerel Haber 26.03.2018, 16:57 26.03.2018, 19:15
1071
banner1032

Düzce’de bir dizi programa katılmak için Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Düzceli olan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Selim Argun ile birlikte Düzce’ye geldi.

İlk olarak Düzce Üniversitesi Cumhuriyet Konferans Salonu’nda düzenlenen “Bilgiden Bilince” isimli konferansa katılan Başkan Erbaş ile Başkan Yardımcısı Argun bilginin önemine değindi. Konferansa Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar, Düzce Belediyesi Başkan Yardımcısı Miktat Çelebioğlu, Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı İsmail Karagöz ile üniversite öğretim görevlileri ve öğrenciler de katıldı.

“Bilgi çok önemli bir değere sahip”
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş bilginin önemine değindiği konuşmasında şunları kaydetti:

“Bilgi bilincimizin gelişmesi için çok önemli bir değere sahiptir. Bilginin önemi biz Müslümanlar için İslam dininin ilk yıllarına kadar dayanıyor. Mekke’de kızlar diri diri kurban ediliyordu. Hatta bunun için güzellik yarışması yapıp birinci olan kızı kurban ediyorlardı. Bilgi sadece Mekke’deki kızları kurtarmadı. Bütün dünyadaki insanları kurtardı. Biz Kur’an-ı Kerim sayesinde çok şey öğrendik”“Tokluktan ölenlerin sayısı açlıktan ölenlerin sayısını geçmiş durumda”

Düzceli olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Selim Argun ise yaptığı konuşmada, “Eğitim olarak bilginin değerini hiçbir zaman unutmamalıyız. Günümüzde bilginin önemi bilinmemektedir. Eskiden insanlar açlıktan ölüyordu. Şimdi de açlıktan ölenler var ama tokluktan ölenlerin sayısı açlıktan ölenlerin sayısını geçmiş durumda. Eğitimin her konuda önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor” dedi.

“Ben de ilahiyatçı bir babanın kızıyım”
Konferansla ilgili bilgi veren Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar ise, “Ben İlahiyat Fakültesi okumadım ama keşke okusaydım. Bu konuda sizin kadar bilgim olmayabilir ama benim de ilahiyatçı bir babanın kızı olduğumu bilmenizi isterim. Burada bulunmamızın amacı ise ‘Bilgiden Bilince’ konferansını yapmaktır” şeklinde konuştu.“26 yüksek lisans öğrencisi, 20 öğretmenimiz mevcut”
Dekanı olduğu bölüme ilişkin bilgilendirmede bulunan Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı İsmail Karagöz, “İlahiyat Fakültemiz bünyesinde 26 öğrencimiz yüksek lisans yapmaktadır. Fakülte bünyemizde ise toplam 20 öğretmenimiz mevcuttur. Biz fakülte olarak öğrencilerimizin gerekli bilgiyi alarak ülkemiz için faydalı olmaları için uğraş gösteriyoruz” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve Başkan Yardımcısı Selim Argun’a tablo hediye etti.

Dağlı’yı makamında ziyaret etti
Erbaş, üniversitede verdiği konferansın ardından Düzce Valisi Zülkif Dağlı’yı da makamında ziyaret etti. Erbaş burada, Vali Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve İl Müftüsü Selami Emen ile bir araya geldi. Ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.Haber: M.AYDIN

Yorumlar (11)
hasan 5 yıl önce
Hırsızlık,kul hakkı,torpil vs. gibi haramlar toplumun en büyük musibetleri ama yeteri kadar bahsedilmiyor,önemsenmiyor.Ticaret hayatı hiç ahlaklı işlemiyor mesela.Sürekli ağıt yakmaktan başka birşey yaptığınız yok.Toplumun güncel sıkıntılarına değinin.Haram ile geçinen adama namaz kıldırmaya uğraşmayın,önce haramı terketmeyi öğretin.
Can 5 yıl önce
İnsan ne zaman kabire girecek ne zaman yanlız kalacak o zaman keşke diyecek ne olurdu da amel yapsaydım peygamber efendimiz s a v anlattım ama hayatını yaşayanlardan olmadım onun derdi gammi fikri zikri bende yoktu o zaman geri dönüş olmaya
Can 5 yıl önce
Sahabeler bir sünneti işlemek için can veriyor biz ise ne olacak işte sünnet diyoruz veya inkar ediyoruz bir çocuğun eline 200 TL para ver birde çikolata ver çocuk çikolatayı alır biz de aynısı şuan sünnet i alay ediyoruz veya yaşamıyoruz
Can 5 yıl önce
Sizler sünneti yasamadiginiz için amel yapmadığınız için insanlara tesir olmuyor yaşayan bir peygamberi konuşan bir ümmet olduk yürüyen bir peygamberi oturan bir ümmet anlayamaz sahabeler bir sünneti yaşamak için can veriyor
Can 5 yıl önce
Peygamber efendimiz s a v buyuruyor ki insan iki şey yaparsa sapitmaz bir kuranı kerim iki benim sunnetim ey diyanet işleri neden insanları camiye cagirmiyorsunuz kapı kapı dolasmiyosunuz bakın bakalım Türkiye'de namaz kılma oranı kaç 100/8
SÜLEYMAN METE 5 yıl önce
DİYANET İŞLERİ BAŞKANI KORKUSUZCA; ASANSÖR, YORGAN, DAMACANA, GENÇ KAYNANA VB. GİBİ SAPIKÇA KONULAR İLK SÖYLENDİĞİNDE AĞIZ PAYI VERMEDİKÇE BİLGİ NE İŞE YARAR?
Adalet 5 yıl önce
Hep kadın ve kadın cinselliği konusu konuşuluyor? İslam dini adalet, haksızlık, yolsuzluk, hırsızlık, cinayet, çocuk tecavüzleri konusunda ne diyor? gündeminize hiç gelemiyor...
Din ile aldatanlar. 5 yıl önce
Tv.de reklam , efendim okunmuş terlikle sırat köprüsünden geçilirmiş, efendim okunmuş kefenle azaptan kurtulunurmuş parası şu kadarmış. Bunları neden susturmuyorsunuz?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
kapalı