banner851

banner614

BAŞKAN İLK TALİMATINI VERDİ

Şehir merkezindeki parklara sil baştan bir düzenleme getireceğini her fırsatta dile getiren Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, ilk talimatını verdi. İnönü ve Avni Akyol parkı içerisindeki işletmelerin yaya yollarına kadar gelen eklentileri tek tek sökülmeye başlandı. Masa ve sandalyeleri yaklaşık 10 metre geriye çeken belediye ekipleri ayrıca işletmecilerin yaptığı peyzaj düzenlemelerine müdahale etti.

banner619
Yerel Haber 13.04.2018, 16:34 14.04.2018, 17:12
1724

Şehrin göbeğindeki parklarla ilgili yoğun gelen şikayetleri dikkate alarak göreve gelir gelmez işletmelere çayı '1 TL'ye düşürün çağrısı yapan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay'ın sık sık sinyalini verdiği 'yeni düzenleme'lere yönelik ilk talimatı 'Eklentileri sökün, masaları geri çekin!' oldu.

Avni Akyol Parkı ile İnönü Parkı içerisindeki işletmelerin, faaliyet alanının dışına çıkarak, geniş alana yayıldığını tespit eden Düzce Belediyesi, yıllar sonra bu duruma müdahale etti. Bugün düğmeye basılan çalışmalar kapsamında yaya yollarına neredeyse sıfır olarak yerleştirilen eklentiler belediye ekipleri tarafından sökülürken, masa ve sandalyeler de yaklaşık 10 metre geriye çekildi. 

Yine Düzce Belediyesi'nin sorumluluğunda olan yeşil alanlarda işletmecilerce yapılan peyzaj düzenlemeleri de tek tek söküldü. Çalışmaların önümüdeki hafta içi de devam edeceği öğrenildi.

Öte yandan şehir merkezinde halkın soluklandığı iki adres olan İnönü ve Avni Akyol parklarına yönelik yoğun gelen eleştirilere son vermek için "sıfırdan bir düzenleme" kararı alan Başkan Dursun Ay'ın yeniden yapılacak İnönü Parkı ihalesinde, bu kararları uygulamaya koyacağı biliniyor.

Haber: C.ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (15)
halil pinarcik 3 yıl önce
duzceden bu kafayla hicbir cacik olmaz arkadaşlar. yönetenler ilkokul mezunu kafasında.
Burk 3 yıl önce
Sayın başkanım inonü parkını bakın
Can . D 3 yıl önce
DÜZCEMIZ KÖYDEN BETER OLMUS HICBI IS DÜZENLI YAPILMIYO
Ay 3 yıl önce
Benzin olmuş 6 tl siz hala park la uğraşın çayla uğraşın ayıp ya
Yorumcu 3 yıl önce
Kiyakcilik sezonu basladi.es dost aktaba sirket kuracak onlara ihaleler verilecek yetimin hakki yone peskes cekilecek.hayirli isler.beter ol duzce
İsmet 3 yıl önce
panayır gibi. kesinlikle oyun alanları kapatılmalı. Burası çocukların ücretsiz oynayabileceği park haline getirilmeli. Bakalım başkanın buna gücü yetecek mi?
belediye nerde 3 yıl önce
kalıcı konutlar 7.bölge fetih camiinin alt kısmı gereksiz direkler dikilecek diye koca araclar yeşil alanı tarlaya cevirdi. karpuz lambaların yanında elektrik direkleri ne alaka. buraların yetkilisi kim önüne gelen aklına eseni yapıyor
İsmail 3 yıl önce
Çaylar yine 2tl olmuş
m 3 yıl önce
belediye de kiraları düşürsün madem hem kiraya verip hem çay fiyatına karışıyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın