banner851

banner614

BAŞKAN İNGİLTERE'DE...

İngiltere’nin geleneksel festivallerinden biri olan "Anadolu Kültür Festivali"nde bu yıl Düzce de boy gösterdi. 4 günlük festival için Londra'da bulunan Başkan Mehmet Keleş, belediye olarak çok iyi hazırlandıklarını vurguladığı festival sayesinde Düzce'nin gelişen doğa ve tarih turizmini tanıtma fırsatı bulduklarını söyledi. Keleş ayrıca "Turizm alanında yaptığımız çalışmalar ile sıçrama yaşıyoruz." dedi.

banner619
Yerel Haber 30.05.2016, 14:28
2227
BAŞKAN İNGİLTERE'DE...

 Londra’nın kuzeyinde Clissold Park’ta bu yıl 10’uncusu düzenlenen "Anadolu Kültür Festivali" renkli görüntülere sahne oldu. Festivalin açılışında konuşan Festival Organizasyon Komitesi Başkanı Akif Çulhaoğlu, 10 yılı geride bırakan “Anadolu Kültür Festivali”nin Londra’da geleneksel hale geldiğini belirterek, İngiltere’de yaşayan Türkçe konuşan toplumların ve yabancı toplumların festival sayesinde Türk kültürünü çok yönlü tanıma fırsatı yakaladıklarını ifade etti.

"İngiltere’de Düzce yaşatıldı"

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in de katıldığı festivalde Düzce standının ziyaretçilerden büyük ilgi gördüğü bildirildi. 27-30 Mayıs tarihleri arasındaki festivale ilişkin bilgilendirme yapan Düzce Belediyesi, Başkan Mehmet Keleş’in başkanlığında Londra’ya giden heyetin İngiltere’de Düzce’yi yaşattığını kaydetti. Açıklamada, Başkan Keleş'in festivale yönelik değerlendirmelerine de yer verildi.

"Çok iyi hazırlanarak katıldık"

Düzce'nin gördüğü beğeniye dikkat çeken Başkan Keleş, "Çok iyi hazırlanarak katıldığımız bu festivalde gerek İngilizler gerekse burada yaşayan gurbetçi vatandaşlarımızla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Festival sayesinde Düzce'mizin gelişen doğa ve tarih turizmi alanlarını tanıtma, anlatma fırsatı bulduk. Uluslar arası platformda yapılan tanıtım çalışmalarına ayrı bir önem veriyoruz. Turizm alanında yaptığımız çalışmalar ile sıçrama yaşıyoruz. Sadece yerli turistler değil yurtdışından gelen ziyaretçiler özellikle sportif faaliyetler konusunda artık Düzce’yi de konuşuyor. Böyle sonuçlar gördükçe gurur duyuyoruz. Bizleri de burada yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Diğer yandan Anadolu Kültür Festivali, Türk ve Anadolu kültürünü uzun yıllardır Londralılar'a tanıtıyor. Binlerce kişinin katılımı ile yapılan festivaldeki Düzce standında Konuralp Antik Kenti'nin üç boyutlu maketi ile Düzce’nin doğasını yansıtan görsel zenginlikler yer aldı. Ayrıca Hacivat-Karagöz, İbiş ve Nasrettin Hoca skeçleri, sergiler ve mehter takımının konserleri festivale renk kattı.

Haber;C.ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (45)
Duzceli 5 yıl önce
Tayyip diye bu adama oy verdik.Allah beni affersin yoksa ahirette halim harap.bu başkanın kul hakları yüzüne oy verdiğin için Allah beni sorumlu tutmaz insaallah
YAVUZ SELİM T. 5 yıl önce
İnşAllah tutar, adamın zaten yaptığı yolsuzluklar kendi partisi tarafından tescillendi hala gidip oy veriyorsunuz. Bunların en tepesinden en altına kadar hepsi yolsuz. Oy verenden de bunlardanda Allah sorar hesabını
Düzce genci 5 yıl önce
Baskan yetmedi mi boş işler peşinde koştuğun. Halk sana yapman gerekeni herzaman söylüyor neden kulak tıkıyorsun. Biz yaşanabilir bi Düzce istiyoruz bırak turist fln sonra gelir. Gözünü seveyim azıcık halka dön, turisti boşver.
muhterem 5 yıl önce
Asrın belediye başkanı yemeden içmeden, gece gündüz demenden kasabası Düzce için çalışıyor. Düzce halkı tozun,pisliğin,çukurların içinde yaşamına devam ediyor.
Bu nasıl bir psikoloji nasıl bir rahatlık. Bence keleş incelenmeli. Bence kendisine belediye başkanı olduğu hatırlatılmalı. Bir kasabanın birinci derecede sorumluluk koltuğunda oturan bir insandan halktan utanmadan sıkılmadan sıklıkla ardı kesilmeyen sansasyonel ,sevimsiz , bom boş , fuzuli işlerinin hesabı sorulmalıdır.
muzaffer 5 yıl önce
Sayın Keleş Evliya Çelebi oldu. Yakında seyahatnamesini yazar.
dertli 5 yıl önce
Başganım haklı Düzce'de durmuyor kendisi, para var imkan var niye dursun ki Düzce'de çamurlu kötü yollar, çöpler, şehir şehir olma silüetinden uzak, hava kirliliği, kapısında (otomatik kilitli kapının arkasında) bekleyen dertli insanlar. Evden çalışma gibi bence oraya yerleşsin, esnek çalışma modeli ile ordan yönetsin Belediyeyi. Belki özlense özlense Audi özelenebilir, o da ecnebi memleketlerinde sudan ucuz araba, ferrari bile alınır ne olacakki audi.
düzceli 5 yıl önce
gez bakalım seçimlerde görüşürüz başkan
Hammer Usta 5 yıl önce
Bu vatandaş ne içiyorsa ya bizede versin yada adını söylesin tedarik edelim!neyin sıçramasıy mış ki bu?olsa olsa yerel yöneticilerin halka sıçraması olur Başkanımızın bu söyledikleri!yanlız yiğidin hakkını verelim belediyeyi yurtdışından yönetme becersini her başkan beceremez!
mustafa 5 yıl önce
düzce belediye başkanı değil sanki avrupa birliği bakanı yazıııııkkkkkkk
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın