banner851

banner955

BAŞKAN VE MECLİS ÜYELERİNE SORDU

Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, yaptığı basın açıklamasında, son günlerde Düzce gündemini meşgul eden Düzce Belediyesi 2017 Yılı Denetim Komisyon Raporu’na ilişkin, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve belediye meclis üyelerine sorular yöneltti. Mertol, “15 milyon TL’lik otopark parası nerededir? İhaleye çıkmadan hangi işler, hangi firmalara yaptırılmış ve bunların tutarları ne kadardır? Belediyenin uğratıldığı toplam zarar hakkında hukuki işlem yapılacak mıdır?” dedi.

Yerel Haber 06.04.2018, 12:59 06.04.2018, 17:44
826

Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol ve parti yönetim kurulu üyeleri haftalık olağan gündem değerlendirme toplantısında emniyet teşkilatı mensuplarının yaşadıkları sıkıntıları gündeme getirirken, Düzce Belediyesi 2017 Yılı Denetim Komisyonu Raporu’nda ortaya çıkan çarpıcı sonuçlara ilişkin Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve belediye meclisi üyelerine cevaplaması için bazı sorular yöneltti.

“Polislerin çalışma saatlerine düzenleme getirilsin”
Mertol konuşmasına, önümüzdeki hafta Emniyet Teşkilatının 173’üncü kuruluş yıldönümü olması dolayısıyla görevlerini fedakarlıkla yerine getiren emniyet teşkilatı mensuplarının yaşadığı sıkıntılar ile başlayarak şunları kaydetti:

“Ek görevler sürelerinin bile dâhil edilmediği halde 240 saati aşan çalışma süreleri düzenlenmelidir. Gece-gündüz, bayram-seyran demeden çalışan polislerimizin 160 saati aşan her çalışması hak ve hukuk çerçevesinde ücretlendirilmeli, fazla mesai sorunu ortadan kaldırılmalıdır. Canlarını ortaya koyan polislerin emeklilik sonrası maaşlarının yarıya düşmesi ve katsayı başta olmak üzere özlük hakları ile ilgili sorunlar düzeltilmelidir.

“Her 10 günde 1 polis intihara teşebbüs ediyor”
Bunların dışında bir de polisler, haksız muamelelere maruz kalıyor. Görevini yapan polislere, ‘Sen benim kim olduğumu biliyor musun?’, ‘Sen beni nasıl durduruyorsun?’ gibi tehdit ve baskılara maruz kalıyorlar ki bu tür örnekler son dönemde çok sık yaşanmaya başladı. Böyle bir durumda yöneticilere düşen görev polisi ezme, psikolojilerini bozmak değil, bu sorunları ortadan kaldırmaktır. Böyle olması gerekirken peki sonuç ne? Maalesef her 10 günde 1 polis intihara teşebbüs etmektedir.”

“15 milyon TL’lik otopark parası nerededir”
Düzce Belediye Meclisi’nin Nisan ayı ilk birleşiminde gündeme gelen 2017 Yılı Denetim Komisyonu raporuna ilişkin bir değerlendirmede bulunan Mertol, Düzce Belediye Başkanı ve belediye meclis üyelerine şu soru soruları yöneltti?

“Kayıtlarda görülmeyen 2013-2017 yılları arası toplanan 15 milyon TL’lik otopark parası nerededir? Niçin ilgili hesaplarda değildir? Bu zamana kadar bu paralarla biz vatandaşların kullanımı için otopark yapılmamıştır. Eski başkan yardımcısı Ali Güney hangi gerekçeyle bu para kaybolmadı başka hesapta diyebilmektedir? Düzce’de tüm bilboard ve raketler belediyenin uhdesinde olmasına rağmen bu kadar reklam gideri hangi gerekçe ile hangi firmalara yaptırılmıştır? Bugüne kadar ihaleye çıkmadan hangi işler, hangi firmalara yaptırılmış ve bunların tutarları ne kadardır? Düzce Belediyesi’nin uğratıldığı toplam zarar hakkında hukuki işlem yapılacak mıdır, yoksa yapanın yanında mı kalacaktır? Hecinler’de sözde belediyenin 18 milyon harcadık dediği çöp dökme alanının akıbeti ne olacaktır? Bu para ilgili firmaya işe başlamadan avans olarak mı verilmiştir? Bu tesisin yapılmayacağı konusunda köylülere verilen sözün arkasında durulacak mıdır?”

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (9)
Takipçi 5 yıl önce
Hangi ihale el altından kime verilmiş bir dönem başkan yardımcılığı yapmış muhasebeci çok iyi bilir ona sorun çünkü oda çok büyük paralar götürdü
Murat Yayvan 5 yıl önce
Sizin bu ümmete verdiğiniz zararı kim telâfi edecek? Pirincin içindeki beyaz taşlar sizi!!!
samimiyet 5 yıl önce
hesap sorma adına samimi iseniz savcılıklara suç ihbarı dilekçeleri verin
yoksa bunlar siyasi şovdan öteye gitmiyor
Düzceli 5 yıl önce
Nerde bu paralar düzce ye çivi çakılmıyor ama 15 milyon kayıp belli neden çiviçakılmadığı haram olsun bu para kimin kimlerin cebindeyse hesap vermeli
Garip 5 yıl önce
Muhalefet dediğin böyle olmalı. InşAllah Belediye Başkanı sorularınıza cevap verir biz de sayenizde öğrenmiş oluruz. Allah sizlerden razı olsun.
işte muhalefet 5 yıl önce
muhalefet işte bu hesap soracan sordunmu takip edecen düzce kamuoyunu devamlı bilgilendireceksinki kim çalıyor kim soyuyor kim talan ediyor yetimin hakkını kim yiyor düzce halkı ögrensin ona göre oy versin
agzına saglık 5 yıl önce
hay agzına saglık esnaf kardesım yerel secımlerde kesınlıkle ak partıye oy vermıyoruz evımde 5 oyum var 5ıde ak partı ıken sımdı muhalefete bunların akıllarını basına getırmek bız duzcelıler olarak boynumuzun borcu artık..........
Esnaf 5 yıl önce
Kurulduğundan beri oy verdiğim ak parti düzcedeki adamları kurmayları sayesinde beni soğutmuştur genel seçimde oyumuz reise belediye seçimlerinde kesinlikle ak parti dısında ne olursa herkese hayırlı günler
İşsiz Vatandaş 5 yıl önce
SEN OYUNU REİSE VERDİKÇE BUNLAR YİNE KOLTUKLARI KAPACAK. UYAN ARTIK.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız