banner851

banner955

BAŞSAVCILIK’TAN AÇIKLAMA

FETÖ'nün KHK ile kapatılan DÜSİAD davasının son duruşmalarına ilişkin bazı basın organlarında çıkan gerçeği yansıtmayan haberlere ilişkin Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan açıklama yapıldı.

Yerel Haber 24.01.2019, 21:15 25.01.2019, 18:08
3931
banner1032

Son zamanlarda bazı basın organlarında yer alan haberlere ilişkin, Başsavcılık'tan açıklama yapıldı. ­­­­Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklama ile dava savcısının, İsmail Çolak’ın beraatını istediği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.
 
İsmail Çolak’ın yurt dışından teslim olmak amacıyla geldiği ve gerekli madde uyarınca etkin pişmanlık hükümleri uyarınca sanık hakkında verilecek cezadan indirim yapılması ve sanığın tutuklunun halinin devamına karar verilmesi talep edildiği açıklandı.
 
­­­­Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:
 
“24/01/2019 tarihinde, Ulusal ve yerel basında da yer alan "Ünlü lokantacı hakkında flaş gelişme; Beraatı istendi. Savcı, ünlü et lokantasının sahibi İsmail Çolak'ın beraatını istedi" seklindeki asılsız haberler nedeniyle basın açıklaması yapma gereği hâsıl olmuştur.
 
FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma suçundan, hakkında dava açılan ve yakalama kararı bulunan firari sanık İsmai1 Çolak, 10 01/2019 tarihinde yurt dışından teslim olmak amacıyla İstanbul Atatürk Hava Limanı’na ge1ip emniyet güçlerine teslim olmuş, Cumhuriyet başsavcılığımız tarafından sevk edildiği mahkemece tutuklanarak Düzce Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderilmiştir.
 
22/01/2019 tarihinde Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada; Cumhuriyet başsavcılığımız tarafından sunulan esas hakkındaki mütalaada, sanığın FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan cezalandırılması, FETÖ Silahlı Terör Örgütünün yurt içi ve yurt dışı yapılanmasıyla ilgili vermiş olduğu beyanları dikkate alınarak TCK‘nın 221/4 maddesindeki etkin pişmanlık hükümleri uyarınca sanık hakkında verilecek cezadan indirim yapılması ve sanığın tutuklunun halinin devamına karar verilmesi talep edilmiştir.”


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
Yorumlar (5)
Adem 4 yıl önce
Bunun gibilere gün yüzü göstermiceksin.Ne güzel dünya.Yardım yataklık yap,yurtdışına kaç,baktın olmuyo yakalanırsam s...kler pişman olup teslim ol.Bunları ve bunun gibiler darağacına sallandıracaksın ibret-i alem olsun diye.
Pişmanlık ? 4 yıl önce
Biz enayiyiz sokaklara çıktık 250 şehit verdik. Bu alçaklar pişman olup aramıza dönsün diye mi ?
Memet 4 yıl önce
Sadece öğrenmek için soruyorum.250 kişiyi katledenler de pisman oldum derseler mahkemede,onlar da etkin pismanliktan yararlaniyor mu acaba?
... 4 yıl önce
madem sucsuzdu neden yurt dışına kaçtılar? akla mantıga uyuyormu?
Musa 4 yıl önce
“Ben sadece patates soğan verdim” diyerek ne kadar pişman kim bilir. Sayesinde devlet içindeki patates soğan yapılanması çökertildi
25
orta şiddetli yağmur