banner851

banner614

BAYRAM İÇİN ÇUKURLARA DOLGU...

Bozuk köy yollarının yapılmaması bazı köy muhtarlarını çileden çıkarıyor. Gölyaka'nın Hacısüleymanbey Köyü Muhtarı Murat Acar işte bunlardan biri..Muhtar Acar, köyünde uzun zamandır kapatılmayı bekleyen çukurlar özel idare tarafından yapılmayınca köylüler kendi çarelerini kendi buldu. Yama veya asfalt malzemesi konulması gereken çukurlar çakılla dolduruldu..

banner619
Yerel Haber 03.07.2016, 18:48 05.07.2016, 07:39
3190
BAYRAM İÇİN ÇUKURLARA DOLGU...

Düzce'nin bir çok ilçesinde köy yollarında yaşanan sıkıntılar yavaş yavaş ayyuka  çıkıyor. Sıcak asfalt beklentisi içine giren bir çok köy, planlama hatasından dert yanıyor. “sıcak asfalt beklerken yama asfalttan da olduk” diyen bir çok köy muhtarı bayram öncesi köy yollarında yaşanan sıkıntıyı kendi imkanlarıyla geçici yöntemlerle çözmeye çalışıyor.

BAYRAM ÖNCESİ ÇÖZÜM

 Kısa adı EFDER olan Efteni Vadisi Köyleri  Geliştirme, Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı da olan Gölyaka'nın Hacı Süleyman Bey Köyü Muhtarı Murat Acar, yanına aldığı aza ve köylülerle bayram öncesi uzun zamandır yapılmayı bekleyen çukurlaşmış köy yolunu kendi imkanıyla çakılla doldurararak bayram öncesi geçici yamayla doldurdu.

Muhtar Acar bunu Selfieyle de kayda alarak sosyal medyada “Köyümüz sınırları içerisindeki ana yolda oluşan çukurlara kendi imkanlarımız ile malzeme(Çamur Olmayan Toprak) doldurarak çukurlarımızı kapatarak yol bakım onarım çalışması yaptık...Bir Muhtar olarak bölgemizde insanlar yararına her işte maddi manevi varım, Yollarımıza yama gelmedi yol yapılmadı diye oturup ağlıyacak halim yok millet bizi seçti çözüm ister bende geçici çözümü böyle buldum hayırlı olsun “ diyerek paylaştı.

ÖZEL İDARE'YE TEPKİ

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü'nün ilçeleri gezdiği esnada özellikle Gölyaka'da ve Akçakoca'nın Karatavuk Köyü'nde bir grup muhtarın yol ve Özel idare ile ilgili sorunu  bakana ulaştıdığı ancak konunun dillendirilmediği öğrenildi. Bir çok köyde sıcak asfalt ve yama bekleyen köylerin serzenişlerinin İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından dikkate alınmasının isternirken, her geçen zamanın özel idareye olan tepkiyi artırdığı belirtiliyor.

 Haber;S.KAŞKIR

Yorumlar (13)
İdareciler duysun 5 yıl önce
Cumhurbaşkanımız 24 saat çalışıyor ilk günkü aşkla sevkle çalışmalarını sürdürüyor bu muhtar arkadaşımızı tebrik ederim vatanını milletini seven çalışkan biri muhtar arkadaşımız, bu muhtar arkadaşımızın bu halde kazma kürek çalışarak yol yaptığını Cumhurbaşkanımız bir duysa yollara çözüm bulamayan iadarecileri görevden alır.Helal olsun muhtarım Allah razı olsun sorumluluk sahibi bir insanmışın.
kaan 5 yıl önce
bu muhtarın köyünü gidin bir görün adam nasıl çalışıyor bence ilin idari kesimi gidip ders alsın hizmet nasıl yapılır öğrenirler belki helal olsun
Düzcee 5 yıl önce
Gönderme yapmayın Onca Maaş alıyorsunuz hakkını böyle vereceksiniz.Tebrikler.Gerekirse çöpleride boşaltacaksınız.
düzceli 5 yıl önce
herkes bu muhtardan örnek almalı her yere yetişiyor canla başla çalışıyor inşAllah daha iyi yerlerde görürüz
X 5 yıl önce
Sanki merkezdeki yollar düzgün
Helal olsun muhtar 5 yıl önce
Bu Muhtar kimdir bilmem ama ne yapsın adam elinde kürek bari yolu ben yapayım dedi örnek alınacak adammış yılın muhtarı seçilsin bence öncü tv
yılmaz 5 yıl önce
özel idare sekreteri keleşin bacanağı.keleş belediyeye.tozanda özel idareye adam yerleştiriyor.çünki az bir ömürleri kaldı.gidin bir üvezbelini ziyaret edin kaymak gibi asfalt.belki villalarıda görürsünüz.
Mehmet 5 yıl önce
aynı sorunlar kemeryanı - sarıdere köyü yollarındada var. köstebek yuvasından farkı yok. kaçacak artık yerde kalmadı. gölyaka özel idare sözde bu yaz yolları yapacaktı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın