banner851

banner614

BAYRAM NAMAZLA BAŞLADI

Düzceliler, tüm İslam aleminde olduğu gibi sabahın erken saatlerinde Kurban Bayramı namazı için camilere akın etti. Namazın sonunda dualar edildi, cemaat birbirleriyle bayramlaştı.

banner619
Yerel Haber 15.10.2013, 10:02
227
BAYRAM NAMAZLA BAŞLADI

Kurban Bayramının ilk saatlerinde tüm İslam aleminde olduğu gibi Düzce’de de vatandaşlar bayram namazı için camilere akın etti.

Sabah erkenden kalkarak namaz için camileri dolduran vatandaşlar, vaaz ve hutbeyi dinledikten sonra birlikte bayram namazı kıldı.

 


Dolup taşan camilerden biride Cedidiye Camiiydi. Vali Ali İhsan Su da bayram namazını Cedidiye’de kılmayı tercih etti. Camide yer bulamayan vatandaşlar, namaz kılmak için sokaklara seccadelerini serdi.

Namaz öncesi İslam'da kardeşlik, birlik ve beraberlik konusunda vaaz veren Düzce Müftüsü Selami Emen, Kurban Kesmenin önemine de değinildi ve kesilen kurbanların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması noktasında da hassasiyet gösterilmesi istedi.Bayram Vaazının ardından Merkez ve ilçe camilerini dolduran vatandaşlar, namaz vakti geldiğinde ise huşu içerisinde namaza durdu.

Namazın ardından cemaat hep bir ağızdan tekbirler getirdi ve bayram hutbesini dinledi. Cami cemaatinin bir kısmı birbirleriyle bayramlaştı.

Haber; S. KAŞKIR

banner844
Yorumlar (0)