banner851

banner614

BAYRAM ÖNCESİ YÜZÜ GÜLDÜ

banner619

Türk Kızılayı Düzce Şubesi Ramazan Ayı olması nedeniyle pek çok vatandaşa uzattığı yardım elini bugün Yayakbaşı Köyü’nde ikamet eden 58 yaşındaki Temel Şahin’e uzattı. 3 ayda 1 kez aldığı 250 TL geliri dışında herhangi bir geliri bulunmayan Şahin’e gıda ve giyecek yardımında bulunan Türk Kızılayı evinin yapımında da yardım edecek.

banner846
Yerel Haber 14.06.2018, 12:57 14.06.2018, 16:37
2832
banner844

Ülke genelinde olduğu gibi Düzce genelinde de Türk Kızılayı’nın yardıma muhtaç vatandaşlara destekleri devam ediyor. Türk Kızılayı Düzce Şubesi bugün Merkeze bağlı Yayakbaşı Köyü’nde derme çatma bir evde yaşam mücadelesi veren 58 yaşındaki Temel Şahin’e yardım elini uzattı.

Gıda yardımından ziyade Şahin’in yaşadığı ev, durumun ne kadar içler acısı olduğunu gözler önüne serdi. Elektrik, su ve doğalgazı bulunmayan evin tek odasında bir başına yaşamaya çalışan Şahin’e gıda ve giyecek yardımında bulunuldu.

“Ya konteyner ya da evinin iyileştirilmesi konusunda yardımımız olacak”
Şahin’in yaşadığı sıkıntıyla ilgili açıklamalarda bulunan Kızılay Düzce Şubesi Genel Sekreteri Yaşar Özdemir, ellerinden gelen yardımı yapacaklarını belirterek şu ifadelere yer verdi:  

“Türk Kızılay’ı olarak Düzce’de bin 400 aileye gıda yardımı yapmış durumdayız. Bugün de bizim araştırmamız ve arkadaşların haber vermesiyle Temel Bey’e gıda ve giyecek yardımında bulunduk. Eviyle alakalı gerekli incelemeleri de yaptık. Bundan sonraki süreçte ya bir konteynır ya da evinin iyileştirilmesi konusunda yardımımız olacak. Kendisine de bu konuda bilgileri aktardık. Yapacağımız yardımlar ihtiyacı olan herkese ulaşmaktadır. Göründüğü gibi vatandaşın durumu da çok kötü bir pozisyondaydı. Kızılay olarak elimizden gelen yardımı yapmaya çalışıyoruz.”

Haber: Ö.YILMAZ
Yorumlar (12)
vatandaş 3 yıl önce
Suriyelilere var kendi vatandaşımıza yok. Adaletin bu mu dünya. Suriyeler Sosyal olanaklarda vatandaşlarımızın önüne geçtiler.
Alperen 3 yıl önce
Ah Amcam suriyeliler Carşıda cirit atar üstüne para alırlar Sanada 3 Ayda Bir 250 TL reva görürler...
Bayram 3 yıl önce
Yazık evlat büyütüyoruz bu adamın 2 oğlu var herşeyin hayırlısı babanında evladında ayrıca suriyelilerin kira yardımı hepsine verilmiyomu acaba benim bildiklerim çalışıyo kirasınıda veriyo yardımda eğer çocuk 3 se veriliyo
Okur 3 yıl önce
Yapmayın lütfen yaptığınız iyiliği göstermeyin ezmeyin insanları Yazıktır günahtır
Ülkemizde neler oluyor 3 yıl önce
Bunca suriyeli el üstünde tutulurken aylık düzenli maaşa bağlanırken ülkemin insanı bu haldeyse yazık ülkeme yazık!!!
Tuhaf 3 yıl önce
3 ayda 250 lira mı, el insan ya belediyenin yaptığı müsrifliklere bakın bir de şu amcamıza verilen yardıma bakın. Zenginlere iftar vereceğine o parayı bu garibanlara harcayı, gösteriş müslümanları sizi
yazıkk 3 yıl önce
3 ayda bir 250 tl... 100 tl halkmar gıda fişi.. halkmara gittiğinde fişinle geldiğinde fiyatları katlanarak değerlendiriyorlar.. afrine suriyeye yardım. peki ya biz ? bize kim yardım edecek ? kendi milletiniz hariç bütün milleti YÜCELTTİNİZ. benim vergilerimle benim milletime yardım yerine başka millete yardım ediyorsan eğer.. benim hakkım helal olmasın..
Zeki 3 yıl önce
58 yaşındamı 60 mı bi karar verin artık he bu ara dişleri nide yaptırın garibin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23°
açık