banner851

banner614

BAYRAMDA YÜZLERİ GÜLDÜ

Cumayeri'nde baraka evlerde zor koşullarda yaşamlarını sürdüren 2 aile, bayrama yeni evlerinde girdi. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nca yaptırılan evlerin anahtarları Kaymakam tarafından ailelere teslim edildi.

banner619
Yerel Haber 11.08.2013, 15:03
196
BAYRAMDA YÜZLERİ GÜLDÜ

Cumayeri'nde biri köyde diğeri ilçe merkezinde ikamet eden 2 aile için Cumayeri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yaptırılen evlerin anahtar teslimi Cumayeri Kaymakamı Murat Güven tarafından yapıldı. Daha önce barakada barınan aileler, bayramda sıcak yuvalarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Yeni evlerine kavuşacak olmanın heyecanını yaşayan Mustafa ve Nusret Acar kardeşler Kaymakam Murat Güven'i davullarla karşıladı. İlçede yaklaşık 20 yıldır davulculuk yapan 2 kardeş yeni evlerini çok beğendi. Evlerin teslimi sırasında Kaymakam Murat Güven, “Bayram öncesi sizlere bu evleri teslim etmekten öncelikle çok memnunuz. Devletimizin imkânlarını vatandaşlarımız lehine kullanmaya ve onların sorunlarını çözmek için azami gayret göstermekteyiz. Bu ailelerimiz yıllarca çok kötü şartlarda barınmışlar. Devlet olarak 2 ailemizi daha sorunu çözmekten çok mutluyuz” dedi.

 

 

Yapılan evlerin anahtar teslim olduğunu beyan eden Kaymakam Güven, evlerde mutfak tezgâhından laminat parkeye kadar her şeyin yapıldığını ev sahiplerinin bunun kıymetini bilerek evlerinde bir ömür boyu huzurlu yaşamları temennisinde bulundu.

 

Haber: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (0)