banner851

banner614

BEKAR: “ORMANLAR YANIYOR, BİZİMDE CİĞERİMİZ YANIYOR”

Türkiye’nin güneyindeki orman yangınları ile mücadele son sürat devam ederken bölgede acil duyulan bazı ihtiyaçların karşılanması için yardım kampanyaları peş peşe gelmeye başladı. Bölge halkının ısıya dayanıklı ayakkabı ihtiyacını karşılamak için Türkiye Ayakkabıcılar Federasyonu tarafından başlatılan yardım kampanyasına bir destek de Düzce’den geldi. Yardım kampanyasına ilişkin Öncü Haber Mikrofonuna özel açıklamada bulunan Düzce Dericiler Odası Başkanı Rasim Bekar, “Düzce Dericiler Odası olarak ne Yapabiliriz diye düşündük? Ayakkabı sektörü ile alakalı buradan oraya 100 adet sağlam, ucu çelik ve ısıya dayanıklı ayakkabıları oraya yolladık.” dedi.

banner619
Yerel Haber 03.08.2021, 18:07 03.08.2021, 18:25
2056

Türkiye’nin birçok noktasında eş zamanlı olarak başlayan ve müdahalelerin devam ettiği orman yangınları ile mücadele devam ediyor.  Orman yangınları ile mücadelede itfaiye, polis ve jandarma ekiplerinin yanı sıra bölge halkı da çalışmalar destek veriyor.

Bölge halkına destek olmak için Türkiye’nin birçok noktasından afetin yaşandığı yerlere yardım yağıyor. Bu kapsamda bir yardım da Türkiye Ayakkabıcılar Federasyonu tarafından başlatılan ayakkabı kampanyasına destek vererek bölgeye 100 adet kalın deriden ve çelik uçtan oluşan yangına dayaklı ayakkabılar gönderen Düzce Dericiler Odası’ndan geldi.

Asıl cephede çalışan köylülerimiz bir şey yok…

Başlatılan yardım kampanyasına özel Öncü Haber mikrofonuna özel açıklamalarda bulunan Düzce Dericiler Odası Başkanı Rasim Bekar, “Türkiye’nin ormanları yanıyor gibi aynı zamanda bizim de ciğerimiz yanıyor. Buna kayıtsız kalamayız, gece uykularımız kaçtı. Bizde ne yapabiliriz diye düşündük? Türkiye Ayakkabıcılar Federasyonu’nun başlatmış olduğu bir kampanyaya bizde destek verdik. Türkiye Ayakkabıcılar Federasyonu Genel Başkanımızın talimatıyla Türkiye genelinde bulunan odalarımıza talimatlar vererek böyle bir yardım kampanyasını başlattık. Biz de Düzce Dericiler Odası olarak ne Yapabiliriz diye düşündük? Ayakkabı sektörü ile alakalı buradan oraya sağlam, ucu çelik burunlu ve kaliteli ayakkabıları oraya yolladık. Orada mücadele veren jandarmamızın, itfaiye ve polisimizin ayağında sağlam kaliteli ayakkabılar var ama asıl cephede çalışan köylülerimiz, çocuklarımız ve kadınlarımızın ayağında bir şey yok. Her şeyleri yandı. Bunların öncelikle kendi ormanlarına sahip çıkmaları için bunlara acil olarak ayakkabı göndermemiz gerekiyordu ve biz bugün bu ayakkabıları toparladık. Allah nasip ederse İstanbul’da bulunan merkeze yolladık. Bu ayakkabılar buradan acil olarak ihtiyaç duyulan yerlere gönderilecek.” dedi.

“Bu yardım kampanyası sadece ayakkabı ile alakalı değil”

Ayakkabı yardımı kampanyasında birçok oda başkanından yardım aldığını kaydeden Bekar, “Allah razı olsun oda başkanlarımızdan. İlk etapta onlardan güzel bir destek aldık. Mesaj yolu ile kendilerine ulaştık, hepsi de geri döndü. Bugün daha yeni başlattığımız ve onlardan aldığımız destekle 100 çift ayakkabı yola çıktı. Yarın inşallah daha da artar diye düşünüyorum. Yardım kampanyamız devam edecek. Bir an önce bu yangınlar son bulur inşallah da kampanyada devam etmesin.  Bu ayakkabıların uçları demir, kalın deriden oluşan sağlam ayakkabılar. Yangına dayanıklı. Tabii bu ayakkabılarla yangının içine giremezsiniz. Sonuçta burada bunlar ilk etapta müdahale için kullanılan ayakkabılar. Bu yardım kampanyası sadece ayakkabı ile alakalı değil. Bu yardımlar her türlü yapılabilir, orada bulunan vatandaşın her şeyi yandı. Şu an orada en ihtiyaç duyulan yangına müdahale esnasında kullanmak için, o bölgeye bu sevkiyatı yapmak zorundayız.  Vatandaşlar bize ulaşmak isterlerse her türlü umabilirler. Odamıza gelebilirler veya arayabilirler. Ben buradan tüm oda başkanlarıma teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.” şeklinde konuştu.

HABER: Mustafa KİLELİ

banner844
Yorumlar (0)