banner851

banner614

Belediye önünde tepkilerini ortaya koydular.

banner619

Düzce Belediyesi ile anlaşmalı olan bir temizlik şirketinin işçileri işten çıkartıldıklarını söyleyerek Belediye binası önünde toplanıp Belediye Başkanı İsmail Bayram ile görüşmek için başkanlığa yürüdüler.

banner846
Yerel Haber 29.09.2009, 12:43
201
Belediye önünde tepkilerini ortaya koydular.
banner844

Belediye ile anlaşmalı bir temizlik şirketinden çıkarılan 44 temizlik işçisi Belediye binası önünde Belediye Başkanı İsmail Bayram'a tepki gösterdiler.

Belediye önünde toplanarak Bayram'ın makamına gitmek isteyen işçiler amaçlarına ulaşamayınca aralarından seçtikleri üç kişiyi görüşme yapması için Bayram'a gönderdiler. Görüşmelerin yapıldığı sırada Belediye binası önündeki işçiler mikrofonlarımıza konuşarak neden işten atıldıkları konusunda açıklamalarda bulundular. İşçiler yaptıkları açıklamalarda sabah işe gittiklerini ve temizlik şirketinin kendilerini işten çıkardığını duyduklarını ve sorduklarında Belediye Başkanı'nın talimatı olduğunu söylediler. İşten çıkarılma nedeninin ise Belediye'nin aldığı taşların parasını ödemek için böyle bir şey yapıldığını ve talimatın bu nedenle verildiğini söyleyen işçiler, “Taşların parası ödenecekse biz altı ay bedava çalışmaya razıyız yeter ki bizim işimizi geri versinler.” ifadelerini kullandılar. İşçiler kışın yaklaştığı dönemde işsiz kaldıklarını ve okula giden çocukları olanların bu dönemde işsiz kaldığını vurguladılar.

Yorumlar (0)
15°
açık