banner851

banner614

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA: “ŞİKÂYET EDİLEN YIKILIYOR”

banner619

Bahçeşehir bölgesinde, bir binanın bahçe katına yapılan ahşap çıkma için Düzce Belediyesi tarafından yıkım kararı alındı. Karara tepki gösteren daire sahibi Nursefa Ektigil, aynı bölgede birçok vatandaşın bahçe katına çıkma yaptığını belirterek, “Bu bölgede onlarca böyle çıkma yapı var. Neden sadece benimkisi yıkılıyor” dedi. Düzce Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğü ise, çıkma yapının kaçak olduğu için yıkım kararı alındığını bildirdi.

banner846
Yerel Haber 25.06.2021, 15:00 25.06.2021, 17:35
3135
banner844

Bahçeşehir 4. Bölge 25. Adada bir binanın bahçe katında oturan Nursefa Ektigil, dairesinde balkon olmadığı gerekçesi ile bina önüne ahşap çıkma yaptırdı. Bina malikleri, ahşap çıkmanın yıkılması için topladıkları imza ile Düzce Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğü’ne başvurdu. Bunun ardından bölgeye giden İmar İşleri Müdürlüğü ekipleri, ahşap çıkmanın kaçak olduğunu tespit etti. Ahşap çıkma için yıkım kararı alınırken, durum daire sahibi Nursefa Ektigil’e tebligat ile bildirildi.

Konu ile ilgili Öncü Haber Mikrofonuna açıklamalarda bulunan Nursefa Ektigil, Bahçeşehir Bölgesinde emsal teşkil eden birçok çıkmanın bulunduğunu ifade ederek, yıkım kararına tepki gösterdi.

“Diğer çıkmalar dururken, benim ahşap çıkma neden yıkılıyor?”

Yıkım kararını adaletsiz bulduğunu savunan Ektigil, “Ben bahçe katını 7 sene önce satın aldım. Daha önce hiçbir sorunum sıkıntım yoktu. Buraya daha önce tente yaptırmıştım. O tentemin üzerine, üst kattaki komşularım sigara atıp yaktılar. Biraz tentesiz yaşayım dedim, sıkıntı oldu, tabii yukarıdan çamaşırlar düşüyor, pislik geliyor, kombiden su akıyor, bahçemde oturamıyordum. Ben de buraya ağaçtan gördüğünüz gibi bir tente yapmak istedim. Hatta komşularım ölçü alırken gördüler. 1 buçuk ay sonra malzemem geldi, malzemem burada durdu, kimse bir şey demedi. Fakat ben bunu yaptırdıktan sonra, bina sakinleri şikâyet etmişler. Apartmanda bulunan bazı nüfuslu insanlar nüfuslarını kullanıyorlar. Zabıta Müdürlüğünde tanıdıkları akrabaları varmış. Bana zabıta geliyor ve ‘Burasını yıkacaksınız’ diyor. Ben buradan, sizin aracılığınız ile Sayın Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü’ye seslenmek istiyorum; bu bölgede onlarca böyle yapı var. Hatta benimkinden daha kapalı, çekyat koymuşlar, etrafını örmüşler, benimkisi sadece bu şekilde. Yani ben buna emek veriyorum, bu şekilde yapıyorum örnekleri varken, onlar yıkılmıyor da, benimkisi neden yıkılıyor. Ya Belediye Başkanımız herkese izin verecek bu sorunları çözecek, çünkü zaten bahçe katta oturmanın verdiği bir problem var, ya da herkesin ki yıkılmalı. Yani ben bunu istiyorum, bu konuda da nereye gerekiyorsa müracaat edeceğim. Sürekli zabıta geliyor burasını yıkacaksınız diye, ama ben hakkımı aramak istiyorum” dedi.

“Yıkım kararının ardından belediyeye başvurdum”

Yıkım kararının ardından Düzce Belediyesine başvuru yaptığını ve başvuru dilekçesine bölgedeki diğer emsal teşkil eden çıkmaların fotoğraflarını eklediğini kaydeden Ektigil, “Ben bu konu ile ilgili belediyeye başvurdum, binadan 6-7 tane imza aldım. Belediye Beyaz Masaya durumumu izah eden bir dilekçe yazdım. Oradan gelecek sonuçları bekliyorum. Yani gereken neyse onun yapılmasını istiyorum. Hatta diğer yapıların fotoğraflarını çektim, o fotoğrafları da dilekçeye ekledim. Kalıcı Konutlar bölgesinde o kadar çok böyle ağaç çıkma var ki, mesela ben görmüş olmasaydım burada, bunu zaten yapmaya kalkmazdım. Ben komşularıma da çok kızıyorum gerçekten. Ölçü alırken görüyorsunuz, malzemem buradayken görüyorsunuz, benim işçim burada emek harcarken görüyorsunuz, burası yapılırken görüyorsunuz, sonra bunun buradan yıkılması için imza veriyorsunuz. Eğer toplum kurallarında bu varsa, neden diğer örnekler yapılmıyor. Benim bildiğim, bu ya yapılır, ya da yapılmaz, bu konuda şikayete gerek kalmamalı. Benim böyle bir sıkıntım var ve bu sıkıntımın çözülmesini istiyorum” diye konuştu.

İmar İşleri Müdürlüğü açıklama yaptı...

Alınan yıkım kararı ile ilgili Düzce Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğü’nden Öncü Habere yapılan açıklamada ise, ahşap çıkmanın kaçak olduğu için yıkım kararı alındığı belirtildi. Yapılan açıklamada ayrıca, bölgede emsal teşkil eden diğer çıkmaların ise şikayet olması halinde yıkılacağı ifade edildi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (37)
MAHALLELİ 1 ay önce
şehirdekileri yıktınmı..Mesela cimere bile başvuru yapıldı hala neyi bekliyon yıkmak için...
Belediyeci 1 ay önce
en ufak bir hatada trafik cezaları tebliğ ediliyor. şikayet eden mi var
Oblomov 1 ay önce
Bütün apartman sakinlerinin hakkı olan bir arsaya kendi özel alanını hicbir sakinin izi olmadan yapılması herseyden önce kul hakkıdır.nokta.
Duzceli 1 ay önce
Merkezdeki sitelerde nasıl yapılamıyorsa kalıcı konutlarda sitedir her önüne gelen böyle balkon çıksa nasıl görünür hesap edebiliyormusunuz o zaman üst katlarda oturanlarda çatı katı yapsın
Asd 1 ay önce
Nasıl yani şikayet yoksa serbestmi????
Öz hakiki İrlandalı 1 ay önce
Bacım sen o evi sat taşın kurtul böyle komşuluk olmaz bugün sana bunu yapan yarın neler yapmaz ha yukarıdan izmarit çöp atanı tespit et git belediyeye sende onları şikayet et para cezası var
Aslı 1 ay önce
Diğerlerinide Şikayet edin yıkacaz demek acizliğin,kuralsızlığın ve siyasetin belediyeyi esir aldığının göstergesidir.işini düzgün yapan bir müdürlük şikayet olmaksızın kanunsuz herşeyin karşısında olmalı ve gereğini yapmalıdır.bu açıklamayı yapanların tecrübesiz olduğu apaçık ortada…ne günlere kaldı Düzcem….
Düzceli 1 ay önce
oradaki müdürde çalışanda siyasetin kuklası
Bahçeşehir sakini 1 ay önce
Balkonu olmadığı için yaptırmışmış balkonu pwc doğramayla kapatıp sonra balkon yok denmesi saçma
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın