banner851

banner614

BELEDİYEDEN ‘KİRLİ SU’ AÇIKLAMASI

Koçyazı Mahallesi’nde musluklardan akan “çamurlu su” isyanına Düzce Belediyesi’nden beklenen yanıt geldi. Yapılan inceleme neticesinde su şebekelerinde herhangi bir sorun yaşanmadığı aktarılarak, ihbar hattımıza gelen görüntünün daha önce yaşanan tamir ve bakım sonrası çekilen görüntüler olduğu iddia edildi.

banner619
Yerel Haber 24.01.2018, 18:03 26.01.2018, 09:40
1771

Düzce’de musluklardan akan çamurlu sulara karşı tepki sesleri çığ gibi büyürken bugün merkeze bağlı Koçyazı Mahallesi’nde ikamet eden bir vatandaş tarafından çekilerek Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattımıza bu sabah saat 10:00’da ulaşan çamurlu su görüntüsüne Düzce Belediyesi’nden beklenen yanıt geldi.

“Görseller daha önce yaşanan bir duruma ait”
“Düzce’ye Yayılan Çile” başlıklı haberimize ilişkin yağış sonrasında çeşmelerden çamurlu suyun akması gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirten belediye yetkililerince yapılan açıklamasa şu ifadelere yer verildi:

“Şikayete konu görseller daha önce yaşanan tamir ve bakım sonrasında ortaya çıkan kısa süreli bir duruma aittir. Son dönemde yapılan çalışmalar sayesinde şehir genelinin büyük bölümünde alt yapı sistemi yenilenerek içme suyu şebekesinde yaşanan sorunlar en aza indirilmiştir. Düzce Belediyesi İçme Suyu Arıtma Tesisinde her gün düzenli olarak raporlama ve su analizleri yapılmaktadır. Ayrıca İl Halk Sağlığı tarafından belirli kontrol ve denetim noktalarında arıtılmış suyun takibi yapılmaktadır.

Özellikle bu tür çamurlu su sorunlarında mesken girişlerinde, vana bağlantılarının önünde bulunan ana filtrelerin bina sahipleri tarafından temizlenmesi önemle tavsiye edilmektedir.”

“Soruna kalıcı çözüm sağlandı”
Konuralp Bölgesinde yaşanan kirli su problemi için "Ek su deposundan o kurum sorumlu" diyerek topu Düzce İl Özel İdaresi'ne atan belediye bu konuya ilişkin şu ifadelerde bulundu:

“Öte yandan Konuralp Orhangazi Mahallesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan çamurlu su sorunu da depo olarak kullanılan alan ile şebeke bağlantısı tamamen kesilerek sorunun kalıcı olarak çözülmesi sağlanmıştır. Şebeke besleme işlemi de Düzce Merkez şebekesi ile aynı kaynağa bağlanarak susuzluk tehlikesinin de önüne geçilmiştir.”

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (9)
derelitütüncü 4 yıl önce
Bu sabah hala çamurlu su akıyordu. Biz o suyla mı sebze yıkayıp yiyelim verdiğiniz hizmet de yarım yamalak yaptığınız işler de! Orası şunun sorumluluğunda, burası onun bilmem neyinde diyerek gelen şikayetleri savuşturma derdindesiniz. Bir kere de yardımcı olmaya çalışıp çözüm üretin. Bu nasıl cahilce, ilgisizce ve sorumsuzca yapılan bir açıklamadır. Yıl 2018 olmuş ama bize yapılan açıklama çocukmuşuz gibi kandırmaca konuşmaları. Şehirde bir akıllı kendinizi sanıyorsunuz galiba
Kocyazili 4 yıl önce
3 aksam once resmen camur akiyordu musluktan. Uzun uzun akitmama ragmen duzelmedi. Ne eski goruntusunden bahsediyosunuz. Illa ispatli saatli tarihlimi cekelim. Kilif uydurmayin. Coluk cocugumz iciyor o sudan. Kim vericek hesabini bisey olsa
ugur oskay 4 yıl önce
bu ne rejim bu ne perhis ;(
ugur oskay 4 yıl önce
ayni sikayeti bundan bir hafta once bende bildirdim hatta atv haber watsap hattina bile attim goruntuyu.belediye az yesinde kendine hizmetci tutsun.faturalar yazilirken dunya kadar bakim ucreti yaziyo ama bakimi bina sahipleri yapsin der.
Köylü 4 yıl önce
Şehir merkezinde sorun yokmuş deyince iş bitiyo mu bu sorun köylerde daha çok yağmur Yağdığında Çeşme’ler açılmıyor bu işler oturmakla olmuyor
Murat düzceli 4 yıl önce
Koc yazı mahallesi de oturuyorum 2397 sok 3 katkının 3 katında ne çamaşır makinesi aca biliyoruz ne bulaşık makinesi şikayet etmekten bıktım
Öyle ise 4 yıl önce
Öyle ise Sn. Belediye başkanını, yardımcılarını, Belediye meclis üyelerini, ve birim müdürlerini bu suyu halkın gözü önünde içmeye davet ediyoruz. Damacanaları kaldırınız.
SÜLEYMAN METE 4 yıl önce
HERKES HAK ETTİĞİ HAYATI YAŞAR...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın