banner851

banner614

BEYKÖY'DE DEV TERMAL YATIRIMI!

Düzce'nin termal suyu büyük bir yatırımla değerini yeniden kazanıyor. Yıllardır beklenen turizm yatırımı Beyköy'ün Kaledibi mevkiinde yükseliyor. 2016 yılında yapımına başlanan ve ilk etabı 2019'un yaz aylarında tamamlanacak olan Düzce Derdin Thermal Resort&Spa projesi doğayla iç içe konumu ve Derdin'den taşınacak kaplıca suyuyla Düzce'nin termal turizmde marka olmasını sağlayacak.

banner619
Yerel Haber 31.08.2018, 14:03 01.09.2018, 16:18
5820

Proje maliyetli: 500 milyon TL
Jeotermal Turizm Sağlık Hizmetleri Grubu'ndan Düzce'ye 500 milyon TL'lik yatırım... Beyköy'ün Kaledibi mevkiinde 2016 yılında vurulan ilk kazma ile yapımına başlanan otel, konut ve villa konseptinden oluşan Düzce Derdin Thermal Resort&Spa projesi tamamlandığında Düzce'de dört mevsim kaplıca dönemi başlayacak.

Kaplıca suyu 9 km uzaklıktan taşınacak
Düzce'de sağlık ve termal turizmi yatırımı konusunda açığı fark ederek araştırmalara başlayan firma, uzun süredir atıl vaziyette olan Derdin kaplıca suyunun değerledirilmesi için kolları sıvadı. Suyun ruhsatının alınabileceğinin öğrenilmesi ile süreç hızlandı. Dev kompleksin hayata geçirileceği alan olarak Uğur Suyu'nun kenarındaki Kaledibi belirlenirken, 9 kilometre uzaklıkta bulunan Derdin'in kaplıca suyunun jeotermal borularla proje alanına taşınması kararlaştırıldı.


 

2016'da başladı, 2022'de bitecek
Bu doğrultuda kısa sürede arazi ile ilgili çalışmaları tamamlayan Jeotermal Turizm Sağlık Grubu, 2022 yılında tamamlamayı hedeflediği projenin startını 2016 yılında verdi.

 

140 dönüm arazi üzerinde kurulacak
Şu günlerde konut ve villadan oluşan 1. etapta çalışmaların devam ettiği proje, 140 dönüm arazi üzerinde kurulacak. 'Suyla gelen sağlık' sloganıyla yatırımcı ve misafirlerini doğayla buluşturacak olan Düzce Derdin Thermal Resort&Spa'da ilk etabın 2019'un yaz aylarında tamamlanması hedefleniyor.

Düzce'ye yeni bir istihdam kapısı
Yüzme havuzundan amfi tiyatroya, seyir terasından sportif faaliyetler için sahalara kadar içerisinde barındırdığı bir çok sosyal donatı ile de göz dolduran ve Düzce'ye yeni bir istihdam kapısı sağlayacak projenin detaylarını firmanın Düzce sorumlusu Yılmaz Aksoy anlattı.

Zengin doğal potansiyelleri yatırımda etkili oldu
Zengin doğal potansiyellere sahip olmasının yanında Ankara ve İstanbul gibi iki büyük kentin tam ortasında yer alan Düzce'nin turizm faaliyetleri açısından önemli bir çekim merkezi olduğuna dikkat çeken Aksoy, bu durumun yatırımı daha cazip hale getirdiğine dikkat çekti.

"Proje 3 etaptan oluşuyor"
Aksoy projeye ilişkin şu bilgileri paylaştı:

"
140 dönümlük bir arazinin üzerinde kurulacak projemiz, toplam 686 daire, 11 villa ve 5 yıldızlı otelden oluşuyor. En büyük özelliğimiz doğayla iç içe olması. Önümüzde hemen Uğur akarsuyumuz var, arkada aynı zamanda korumuz mevcut. Projemiz 3 etaptan oluşuyor. 250 daireyi kapsayan 1. etabımızı inşallah 2019’un yaz ayında açıyoruz. Yani önümüzdeki yaz burada yaklaşık bin kişi yaşayacak. Daha sonra 2. etabımızı bitireceğiz en son etabımız otel etabı. 440 odalı 5 yıldızlı bir otel yapıyoruz. Projemizi bu şekilde tamamlamış oluyoruz. Kapasitemizi 3 bin kişiye çıkaracağız. Bütün projeyi bitirmemiz 2022’yi bulacak."

"Biz Düzce’nin Türkiye’ye, dünyaya açılan penceresi olduk"
Yatırımda neden Düzce'nin tercih edildiğini ise şöyle anlattı:

"En baş nedenlerinden birisi Derdin suyu, suyumuzun faydası, şifası... Fakat tabii Türkiye’de, dünyada bilen yok. Biz Düzce’nin Türkiye’ye, dünyaya açılan penceresi olduk. Çünkü yaklaşık 63 ile ulaştık. 63 ildeki vatandaşlar artık Düzce’yi, Düzce’nin Derdin Suyu’nu biliyor. Aynı zamanda yurt dışına da ulaştık. Cezayir’den, Katar’dan, Fas’tan ve birçok yerden bizden yer sahibi, mülk, daire sahibi olan insanlar var. Termal Sağlık Turizmi aslında suyla gelen sağlık. Bu turizmi aynı zamanda doğayla birleştirdik. Düzce’miz konum olarak harika bir yerde. Ben de Düzceli olduğum için bu proje beni çok heyecanlandırıyor. Düzce ekonomisine inanılmaz bir katkısı olacak."Haber: C. ÜSTÜNER
 

Yorumlar (17)
Faruk 3 yıl önce
Otobana çok yakın mesafede çıkış açıldığında çok iyi olucak tatil turu düzenlenirse çok işler doğa trizmi çok zengin gittim gezdim ara ara gidip bakıyorum inaşata biraz yavaş ilerliyo ama olsun ayrıca bu işe engel olmaya çalışmayın bırakın insanlar gelsin tatil yapsın uğursuyuna koşu yolu yapılmalı bide düzce merkeze yolu çok kötü düzce belediyesine ait yol patates tarlasi gibi beyköyü ayrı tutuyorum yolu çok güzel oldu
ALATURKA 3 yıl önce
Kardeş Aziz Yıldırım 1 Sizin Bu projeniz 2 Düzce için faydalı bir iş çıkaran Helal olsun emeği geçenlere Düzceye hizmet edenlere...
Yusuf 3 yıl önce
Yılmaz bey sen Hacivat değil mıydın. Bu işlerden anlar mısın
Terma 2 yıl önce
Başarılı olması en önemli kanıt. İş hayatında iyi bir oyuncu olmalısınız. Zaten onda bu yetenek var. Biz dostlarının ona desteği tamdır.
Düzceli 3 yıl önce
Tesisin son halini gezdim 10 numara olmuş dünya çapında bir tesis.ancak duzceden beykoye giden yol böyle kaldığı sürece buraya bir gelen birdaha asla gelmez.yol.yol.yol en büyük yatırım.
Ayhan 3 yıl önce
Süper haber yeni haberim oldu her yerde anlatırım birde derdin marka su ürünleri tanıtımı yapabilirsiniz güzel Beyköy e ve duzceye hayırlı olur dileklerimle kutluyorum emeği geçenleri
Hasan öztürk 3 yıl önce
Tebrik ediyorum yapanlardan Rabbim razı olsun
m 3 yıl önce
önce bir yolunu yapaydınız bir giden bir daha gitmez o yolu
xxl 3 yıl önce
Yılmaz bey bu iş için biçilmiş kaftan gercekten proje de çok iyi insAllah en yakın zamanda tamamlanır ve hizmete girer şimdiden hayırlı uğurlu olsun
Ö tonyalı 3 yıl önce
Düzcenin kurtuluşu ciddi yatak kapasitesi yüksek turizim yatırımlarıdır ilk önderlik yapan firmayı beyköy belidiye bşk osmanı kutluyorum inş allah devamı gelir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın