banner851

banner614

BEYKÖY'DE AYNI KORKU!

Daha önce sel felaketi yaşanan Beyköy'de köy muhtarları DSİ'nin dere ıslah çalışmalarına tepkili. Uğur Suyu’nda devam eden çalışmalarda taş duvarların betonla çevrilmemesi bölgede büyük korkuya neden oluyor. Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, “Ben de tatmin olmadım. Konuyu yetkililere bildirdim.”dedi.

banner619
Yerel Haber 10.10.2012, 16:18
253
BEYKÖY'DE AYNI KORKU!

DSİ’nin Beyköy Beldesi’yle Çınarlı Köyü arasında başlattığı dere ıslah çalışmaları devam ediyor. Ancak yapılan çalışmalarda beton kullanılmaması Beyköy Belediyesi dahil olmak üzere, Kutlu Köyü, Develibesni, Kaledibi, Çakır Hacı İbrahim, Duraklar ve Çınarlı köyleri olmak üzere suyun geçtiği bölgelerde tepkilere neden oluyor.
Muhtarlar ve köylüler taş duvarların gelecek ani sele dayanmayacağını belirterek, “Bu taş duvar ilk selde gider, köylerimiz su altında kalır” diyerek endişe duyuyor. Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç yapılan taş duvarın kendisini de memnun etmediğini belirterek “Gelen şikayetler üzerine durumu bir yazı ile DSİ’ye bildirdim. Ancak teknik elemanlar yaptıkları işi savundular.” dedi.

Uğur Suyu’nda bugüne kadar meydana gelen sel afetlerinde Develibesni Köyü’nden taşan su Ballıca ve Duraklar köylerinde su baskınlarına yol açmıştı. Uğur Suyu kenarında 1. OSB’nin de bulunması olası sel baskınlarında büyük bir tehlike oluşturuyor.

Haber; E. TAYHAN

Yorumlar (0)