banner851

banner955

Bilmeyen Düzce'yi bulamaz!

TEM Otoyolu ile Düzce'ye gelen ve bölgeyi tanımayan yolcular, otoban çıkışında yeterli tabela olmaması nedeniyle hala sıkıntılı anlar yaşıyor.

Yerel Haber 20.09.2008, 15:58
249
Bilmeyen Düzce'yi bulamaz!
banner1032

TEM Otoyolu ile Düzce'ye gelen ve bölgeyi tanımayan yolcular, otoban çıkışında yeterli tabela olmaması nedeniyle hala sıkıntılı anlar yaşıyor. Yabancı misafirlerin bazılarının hala Düzce'ye gelmek isterken, Gölyaka'ya gittikleri bildiriliyor.

Tem Otoyolu üzerinden Düzce'ye gelen ve bölgenin yabancısı olan bir yolcu, gişeleri geçtikten sonra, islahiye köyü mevkiinde önündeki yolun kapalı olduğunu görünce, ya sağa ya da sola dönmesi gerektiğine karar veriyor. Burada bir Ankara-İstanbul tabelası ve Gölyaka tabelası var.

Yolcu, zorunlu yön levhalarını izleyerek Şaziye Köyü tarafındaki doğru yolu bulduğu varsayılırsa, tam karşıda bulunan Gölyaka yolu üzerinde de Düzce'ye nasıl gidildiğini belirten bir tabela bulunmuyor. Toplu Konut İdaresi'nin Metek Köyü'nde inşa ettiği konutlara bile nasıl gidileceği tarif edilirken, bir vilayet merkezinin Otoyol çıkışında tabelasının olmaması önemli bir eksiklik olarak değerlendiriliyor.

Geçen yıl da aynı konu gündeme gelmiş, ancak bu kavşaklara Düzce tabelası yerleştirmek bir türlü mümkün olmamıştı.

banner844
Yorumlar (0)
13
kapalı