banner851

banner614

BİNA SAKİNLERİ VE MAHALLE MUHTARI KARŞI KARŞIYA GELDİ

banner619

Dün aralıklarla devam eden ve akşam saatlerinde sağanağa dönüşen yağmur nedeniyle Güzelbahçe Mahallesinde bulunan bir binanın bodrum katını su bastı. Binadaki bazı dairelerdeki eşyalar kullanılmaz hale gelirken, bina sahiplerinin kendilerine yardımcı olması için çağırdıkları mahalle muhtarı Anıl Gürol'un ise, binayı basan suları çekmeye çalışan Düzce Belediyesi ekipleri ile tartıştığı iddia edildi.

banner846
Yerel Haber 12.04.2021, 15:10 12.04.2021, 17:53
3578
banner844

Düzce’yi etkisi atına alan sağanak yağmur nedeniyle Bahçeşehir Güzelbahçe Mahallesi 8. Bölgede bulunan bir binanın bodrum katı sular altında kaldı. Bodrum katında bulunan bazı dairelerdeki eşyalar tamamen kullanılmaz hale gelirken, bina sahipleri kendilerine yardımcı olması için mahalle muhtarı Anıl Gürol’dan yardım istedi.

Bina sahiplerinin iddiasına göre, binaya gelen mahalle muhtarı Anıl Gürol önce evini su basan vatandaşlarla tartıştı ardından ise, suları vidanjör ile tahliye etmek için gelen Düzce Belediyesi işçilerinin üzerine yürüdü.

“Onu muhtarlık görevine biz getirdik”

Bina sorumlusu Ayşe Çimen, yaşanan olayları Öncü Mikrofonuna anlattı. Binayı su basması nedeniyle kendilerine yardımcı olması için ilk olarak Mahalle Muhtarı Anıl Gürol’u aradıklarını dile getiren Çimen, “Sabah saat 7’den beri ayaktayız. Yani daha eve çıkmadık. Ben muhtar bey Anıl Gürol’u aradım, ‘Bir zahmet gel, bizlere yardımcı ol’ diye. Geldi buraya, ondan sonra ‘Beni niye rahatsız ediyorsunuz’ dedi ve burada vidanjör ile çalışma yapmaya çalışan belediye ekiplerine saldırmaya başladı. Tabii baya bir kapıştılar. Yani biz rahatsızlık mı veriyoruz? Onu biz getirdik muhtarlık görevine. Yani onun şu anda bizim sorunumuzla ilgilenmesi gerekmiyor mu?  Su baskını nedeniyle arkadaşımızın evi büyük zarar gördü. Eşyaları ve parkeler şu an komple gitti. Hani biz sadece muhtar beyden sadece bize önderlik yapmasını istedik. Buralar komple su ile doldu. Sağ olsunlar; Belediyeden yardım istedik, bize vidanjör ve personel gönderdiler ve buradaki suyu çektiler. Onlar gittikten sonra biz kovalarla boşalttık suyu. Kalan suyu da itfaiye gelecek birazdan, onlar çekecekler” diye konuştu. 

“Muhtar Belediye işçilerinin üzerine yürüdü”

Evini su basan Yeter Demir ise, “Sabahtan beri kovalarla su boşaltmaya çalışıyoruz. Belediyeden de geldiler, baya su çekip gittiler. Mahalle Muhtarı Anıl Gürol’da bize yardımcı olacağı yerde, belediyeden gelen işçilerin üzerine yürüdü. Muhtar bize, ‘Benim burada yapacak bir şeyim yok!’ dedi. Biz şu anda çok zor durumdayız, muhtarın bizim yanımızda olması gerekiyordu. Evde çok büyük zarar var, birçok eşyam kullanılmaz halde. Parkelerim birden kalktı. Suyu boşalttıktan sonra bütün eşyalar çöpe gidecek” şeklinde konuştu.

Mahalle Muhtarı Anıl Gürol ise, Öncü Haber Muhabirine yaptığı açıklamada iddiaları kabul etmeyerek, "Böyle birşey yok" açıklamasında bulundu. 

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (7)
8.bolge sakini 4 ay önce
Anil bey agrasif biri...isine basil geliyorsa Pyle davraniyor...Makam ve mevkiye gore...cok yazik...
Cengiz E 4 ay önce
Köy muhtarlıkları hariç diğerleri kapatılmalı. Hiç bir etkinlikleri yok.
63ada komşu 4 ay önce
Ayşe hanım çamur at izi kalsın mantığıyla gene şov yapmışsınız.muhtar bey sizin üzerinize yürümedi resmen yalan söylemişsiniz yazık çok yazık sizin yaşınızdaki birine yakışmadı
8.bolge sakini 4 ay önce
Muhtarın işi vatandaşın yanında olmak benim işim olmaz banane demek yakisiyormu devlet yoneticisine insanlara yardımcı olmayacaksa sırf maaş içinmi muhtar oldu peki
8.bölge sakini 4 ay önce
Belediyenin sözleşmeli çalışanı emir verecek muhtarı çağırın diye sonra muhtar suçlu olacak ben olsam hiç gelmezdim
Ali 4 ay önce
Mahalle muhtarlıkları kaldırılmalı, ptt tebligatı almaktan başka bir faydalarını görmedik bugüne kadar, eskiden ikametgah verirlerdi artık o da e devletten alınıyor, boşa maaş vermenin gereği yok
8.bölge sakini 4 ay önce
her kim olursa olsun bir makama saygısı olması lazım. belediye çalışanı çağırın muhtarı gelsin dedi.ne demek yani muhtar emir erimi de böyle bir hitapla çağırılacak.