banner851

banner955

BİR ANDA BU HALE GELDİ

Akçakoca'ya bağlı Doğancılar, Beyören ve Balatlı köylerine ulaşım sağlayan yolda göçük meydana geldi. Henüz 1.5 yıl önce asfaltı yenilenen ancak kayma ve çöküntüler yüzünden bazı kısımları deforme olan yolda yaşanan son göçük sonrası uyarı bayrağı olarak beyaz bir atletin kullanılması ise şaşkınlık yarattı. Haberimizin ardından yolda gerekli güvenlik önlemlerinin alındığı bilgisi ulaştı.

Yerel Haber 06.03.2018, 12:48 07.03.2018, 14:45
5234
banner1032

Akçakoca'nın 3 köyüne ulaşımı sağlayan yol yine sorunlarla adından söz ettiriyor. 1.5 yıl gibi kısa bir süre önce sıcak asfalt dökülen Doğancılar-Beyören ve Balatlı yolu, bu zaman zarfı içerisinde hem kayma hem de çöküntüler karşı karşıya kaldı. 4 Mart gecesi ise yolda göçük meydana geldi.

Yeni asfaltla buluşmasının üzerinden henüz 8 ay gibi bir süre geçmişken kaymalar ve çöküntüler meydana gelen yola özel idare ekipleri müdahale etmiş ve gerekli onarımları yapılmıştı.

Şimdi ise yolu kullananlar için tehlike teşkil eden göçük oluşan kısımlar için harekete geçilmesi bekleniyor. 3 köy ile ilçe merkezi arasında bağlantıyı sağlayan Doğancılar-Beyören-Balatlı yolunda sık yaşanan çöküntüler, ulaşımı olumsuz etkilerken, sürücülerin dikkatli olması amacıyla konulan uyarı işaretine ise bakan bir daha baktı. Göçüğün oluştuğu yere uyarı maksadıyla beyaz bir atletin asılması şaşkınlık yaratırken, yolun kısa sürede onarılarak özellikle akşam saatlerinde artan riskin önüne geçilmesi isteniyor.

Haberimizin ardından önlem alındı
Öte yandan yolda gerekli güvenlik önlemi alınmaması nedeniyle vatandaşların "atletli uyarı" yöntemine başvurmasını gündeme getirdiğimiz haberimizin ardından yetkililerin harekete geçtiği öğrenildi. Göçük meydana gelen bölgenin şeritle çevrilerek, sürücülerin dikkatli seyretmesi yönünde uyarı geç de olsa yapılmış oldu.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (6)
Mimar haydar 5 yıl önce
Düzce ve cevresinden sadce ve sadce patates tarlasi olur ekecen patatesi yicen birlarda yasam ve insaat yol olmaz cunku duzce ve cevresi bir batakliktan ibadettir yerin 3 metre alinda su fiskiriyor biraz akil olsa milletde düzceden göç eder
İş olsun diye yapılınca. 5 yıl önce
Konuralp, Çilimli bağlantı yolu; Aynalı köy, Yeni vakıf, Sarımeşe, Çilimli arası son 10 yılda kaç kez yapıldı. Son yapılan yol iki ay geçmeden çöktü, tamir edildi yine çöktü. Bu nasıl iş?
Balatlılı 5 yıl önce
Artik 1 sene orası öyle kalır ne muhtarlarda iş var ne siyasetçilerde ama oy zamanı gelince herşey yaparlar oy kazanmak için artik yolların yapılması için seçim zamanını beklemek lazım insanların gonullerine güvence vermek için yazıklar olsun yani hiçbiri beş para etmez adamlar
Nkz 5 yıl önce
Tebrikler duyarlı insana,
Yaptık Oldu 5 yıl önce
Düzce'de ki en büyük problem bütün siyasetçilerin yaptık oldu diye işe başlaması planlanan projelendirilen hiç birşey yok her şey diğer partilerin oyunu çalmak ve insanları sürekli kandırmak, ama olsun yo yaptılar çöktü bundan öncekiler yolda yapmamışlardı :)
Aa 5 yıl önce
O atleti de belli ki bir vatandaş yapmış, ne muhtar ne de ilgili yöneticiler bi'haberdir. Ama maaş günü bankamatikten haberleri olur!
15
parçalı bulutlu