banner851

banner614

BİR ÇAMURLU SU İSYANI DAHA!

banner619

Düzce’de bir “çamurlu su” isyanı daha! Bu kez adres merkeze bağlı Orhan Gazi Mahallesi… Aylardır her yağmurlu havada musluklardan çamurlu su aktığını belirten mahalle sakinleri, bir çok kez sorunu ilettikleri Düzce Belediyesi’nin ilgisizliğinden yakındı. “Hasta olursak bunun hesabını kim verecek?” diyen soran tepkili vatandaşlar, çözüm istiyor.

banner846
Yerel Haber 22.11.2017, 17:30 24.11.2017, 11:18
3078
banner844

Düzce’de yağışlı havalarda ortaya çıkan alt ve üst yapı sorunları vatandaşları mağdur etmeye devam ediyor. Özellikle musluklardan akan çamurlu su yüzünden büyük sıkıntı yaşayan mahallelere bir yenisi daha eklendi.
Merkeze bağlı Orhan Gazi Mahallesi Necmi Hoşver Caddesi’nde her yağmur yağışında baş gösteren su sorunu mahalle sakinlerini canından bezdirdi.

Şu günlerde Düzce’yi etkisi altına alan yağışlı hava nedeniyle musluklardan yine kirli şekilde su aktığını  belirten mahalle sakinlerinden Mustafa Seziç, resmen çamur aktığını vurguladığı suyu kullanamadıklarını belirterek, sorumluları göreve çağırdı.

“En az 12-13 saat musluktan çamur akıyor”
2 ay önce mahalleye taşındıklarını ve çamurlu su sorunu ile karşı karşıya kaldıklarını belirten Seziç, şöyle konuştu: “Çamurlu su nedeniyle bulaşık ve çamaşır makinelerimiz bozuldu. Çay bile demleyemiyoruz. Yağmur yağdığında en az 12-13 saat musluktan çamur akıyor.”

Defalarca iletmelerine rağmen Düzce Belediyesi’nden bir sonuç alamadıklarını savunan Seziç, 2 aydır yetkililerin ilgilenmediğini ve gelen-gidenin olmadığını ifade etti.

“Hasta olursak hesabını kim verecek?”
Diğer bir mahalle sakini Osman Torlak da ağırlıklı olarak üniversite öğrencilerinin ikamet ettiği mahallede olası bir hastalık kapılması durumunda hesabını kimin vereceğini sorarak, “Biz esnafız. Bugün çay demleyemedik. Bu sorun biran önce çözüme kavuşturulmalı.” diyerek ilgililere seslendi.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (22)
Temiz demek ilaçlı demek 4 yıl önce
Çeşmeden su içmeye ne meraklı bi millet:) Orayı bilmeyenler için aydınlatayım susuz kalmamanız için il özel idarenin ek deposu var yani öyle bilip bilmeden belediyeye sallamak kolay şebekeye karışmış su bulanmış abartmayın yaaaww :D
Harbi 4 yıl önce
Biz Gumusova belediyesinden su alan Hacikadirler köyü sakinleri para verdiğimiz suyu boşa akıtıyoruz saatlerce çamuru gitsin diye kime söylediysek ilgilenmediler. Yazık oya geldimi herşey çözülüyor seçimden sonra bakmıyorlar yüzüne. ..
A. Çatlı 4 yıl önce
Siz birde Gumusova Hacikadirler köyü nün çeşmeden akan suyuna bakın birde para ödüyor millet bu suya bu nedir ya.. ilgilenen yok belediye kaymakam kimse yokmu Gumusova daa..
Bir yolcu 4 yıl önce
Ulan içilebilir raporu olmayan suyu ne halt etmeye millete saldınız madem saldınız neden temiz su için calisilmiyor yuh be topunuza birden gooolll
Erdi 4 yıl önce
Sadece sizde değil gümüş ova suyu da aynı bildiğin çamur yetkililer ilgilensin artik
GÜMÜŞOVA 4 yıl önce
ÇAMURLU SU GÖRMEK İSTEYEN VARSA GÜMÜŞOVAYA GELSİN 15 YILDIR ÇÖZÜLMEYEN ÇAMURLU SU HER GELEN BAŞKAN ÇÖZECEGİNİ SÖYLÜYOR AMA SÜZÜNDE DURAN BAŞKAN ÇIKMADI HALEN ÇAMURLU SU GÜMÜŞOVA
Zafer 4 yıl önce
Şu Düzce ye yapılan yatırımlar Rize ye bile yapılmadı.Düzceliyi memnun etmek çok zor insanları kadir kıymet bilmiyor
Bir yolcu 4 yıl önce
Yahu ne günlere kaldık arkadaş bi tane yetkili çıksın ALLah rızası için bi zahmet bi açıklama yapsın be yoook olmaz illâ makamlarına gidip el pençe duracan belki o zaman su işi başka şeye benzemez bu insanlar bi açıklamayı hak ediyor.....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın