banner851

banner614

BİR DOKUNUŞ… BİR HAYAT…

banner619

Düzce Üniversitesi Sosyal Hizmet ve Toplumsal Değişim Topluluğu tarafından “Bir Dokunuş Bir Hayat, Koruyucu Ailem Olur Musun?” projesi kapsamında düzenlenen Koruyucu Aile Konferansı, İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

banner846
Yerel Haber 09.05.2018, 13:41 09.05.2018, 17:06
672
banner844

Konferansın açılış konuşmasını Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerif Demir yaptı.

“Onlara anne-baba sevgisini göstermesi çok önemli bir davranış”
Bu anlamlı çalışmanın takdire değer olduğunu belirten Prof. Dr. Demir, “Kimsesiz çocuklara bakmanın ve onlara koruyucu aile olmanın, onların ilerde topluma faydalı birey olmaları açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Herhangi bir şekilde kimsesiz olarak bu dünyaya gelmiş ve desteğe ihtiyacı olan bu çocuklara koruyucu ailelerin sahip çıkması, en azından zaman zaman gidip görüşüp onlara anne-baba sevgisini göstermesi çok önemli bir davranış.” dedi.

“Ailelerin merhamet duygularını geliştiriyor”
Prof. Dr. Şerif Demir; kimsesiz çocuklara koruyucu aileler tarafından sahip çıkılmasının, her iki taraf içinde olumlu değişimlere katkı sağladığını, ailelerin merhamet duygularını geliştirdiğini, kimsesiz çocukların ise aile ortamında daha iyi yetiştirildiğini ve topluma daha faydalı olacağını söyledi.

“Büyük bir tecrübe olacak”
Düzce Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Deniz Oruç ise konuşmasında “Bu tür etkinliklerin sayısı arttıkça gururumuz artıyor. Sizlerin bu tür etkinlikler düzenlemesi ulusal ve uluslararası etkinliklere katılıyor olması bizleri de gururlandırıyor. Öğrenciyken bu tür etkinliklerde sizleri görmemiz ilerde bunlardan daha iyilerini yapacağınız anlamına geliyor. Bu eğitiminiz açısından büyük bir tecrübe olacaktır.” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının sonrasında programın konferans bölümüne geçildi. Konferans, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

Haber: C.ÜSTÜNER

 
 
Yorumlar (0)
22°
kapalı