banner851

banner614

BİR DÜZCE KLASİĞİ

banner619

Düzce’de önemli geçiş güzergahlarında başıboş hayvanlar tüm uyarılara rağmen yollarda cirit atmaya devam ediyor. “Marka kent” olma hedefinde olan Düzce’ye bu görüntü yakışmıyor…

banner846
Yerel Haber 12.07.2014, 17:19
124
BİR DÜZCE KLASİĞİ
banner844

İki metropol arasında bulunan Düzce’de önemli geçiş güzergahları olan karayollarında orta refüjlerde sahipleri tarafından başı boş bırakılan hayvanlar tüm uyarılara rağmen gezinmeye devam ediyor. Her gün, binlerce aracın geçtiği D-100 Karayolu ve D-655 Karayolunda orta refüjde otlayan hayvanlar karayolunda seyir halinde olan sürücüler için tehlike oluşturuyor.

 

Geçmiş dönemlerde başıboş halde bırakılan hayvanlar kimi zaman ölümlü kazalara dahi sebebiyet verdiği bilinirken, vurdumduymaz hayvan sahipleri olayın ciddiyetinin farkına varmıyor. Bu durum zaman zaman zabıtaların ve emniyet ekiplerinin müdahale etmesinin ve kulak küpelerinden ceza yazarak hayvanlara el konulmasının caydırıcı olmadığını gösteriyor.

 

Son olarak D-655 Karayolunda karşımıza çıkan büyükbaş hayvanların karayollarındaki görüntüsü, marka kent hedefinde olan Düzce’ye yakışmıyor.

Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu