banner851

banner614

BİR İNCELEME DAHA

Düzce ve ilçelerinin en önemli sorunu olan çöp depolamayı sorun olmaktan çıkaracak tesis için hala yapım aşamasına geçilemezken başkanlar örnek nitelikteki tesisleri incelemeye devam ediyor... Katı Atıktan enerji üretimi sağlayacak tesis için başkanlar bu kez yurtdışına açılıyor. Adres Fransa...

banner619
Yerel Haber 10.09.2013, 15:20
200
BİR İNCELEME DAHA

Düzce'yi vahşi depolamadan kurtaracak olan katı atık depolama tesisinin temeli önümüzdeki günlerde atılması bekleniyor. Uzun yıllardır yapımı gündemde olmasına karşın daha önce belirlenen alanlara karşı çıkan halkın soluğu mahkemelerde alması sürecin bu günlere gelmesine neden olmuştu. Merkez, ilçe ve beldeler için önemli bir ihtiyaç olan tesisin artık Düzce'ye kazandırılması için yer arayışına son nokta Yığılca'nın Hecinler mevkiinde konulmuştu. Ancak aradan geçen 2 yıllık süreçte tesisin yapım aşamasına geçilemedi. İhalesi yapılan tesisin temelinin kısa süre içinde atılması bekleniyor.

 

BU KEZ ROTA AVRUPA

 

Başkanın açıklamasına göre; şu günlerde çalışmalarına başlanması beklenen Katı Atık Tesisinin yanında katı atıktan enerji üretimine ilişkin tesis için belediye başkanları rotayı Avrupa'ya çevirdi. Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram'ın organize ettiği Fransa gezisine Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, Konuralp Belediye Başkanı Yusuf Ercan ve Cumayeri Belediye Başkanı Yakup Keleş katılacak. Lüksemburg’daki Katı Atık Geriye Dönüş Tesisleri'ni incelemek üzere Fransa’ya gidecek olan belediye başkanları, 11 – 14 Eylül tarihleri arasında üç gün boyunca üç ayrı katı atık geri dönüşüm tesisini ziyaret edecek.
Haber: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (0)