banner851

banner614

BİR KİŞİ DİRENİYOR!

Sancaklar Mahallesi Çilingir Sokak sakinleri, sokaklarına doğalgaz hattının döşenmesini istiyor. Sokak sakinleri, sokaklarında ikamet eden 30 ailenin doğalgazı istemesine rağmen doğalgaz çalışmalarına karşı olan bir kişiden dolayı bekledikleri çalışmanın yapılamadığını iddia ediyor.

banner619
Yerel Haber 06.08.2015, 18:29
6768
BİR KİŞİ DİRENİYOR!
Sancaklar Mahallesinde bulunan Çilingir Sokak ve 2543.Sokak sakinleri Düzce Belediyesi, DERGAZ ve Sancaklar Mahalle Muhtarlığı arasında haftalardır mekik dokuyor. Mahalle sakinlerinin bu üçgen arasında koşuşturmasının ve buna rağmen sonuç alamamasının sebebi ise çok istedikleri doğalgaz hattının sokaklarına bir türlü döşenmemesi.

Mahallede ikamet eden 30 hanenin doğalgazı çok istemesine rağmen gerekli çalışmanın DERGAZ tarafından bir türlü yapılmamasını mahalleli, muhtar ile doğalgaza karşı olan bir başka mahalle sakininin diyaloğundan kaynaklandığını iddia ediyor. Mahalle sakinlerine göre DERGAZ yetkililerinin kendi sokaklarına girmemesinin nedeni; doğalgaza karşı olan şahsın, hattının döşeneceği yolun, kendine ait olduğunu iddia ederek ekiplerin çalışmalarına onay vermemesi…

Vatandaşlar çok istedikleri doğalgazın sokaklarına gelmesi için Düzce Belediyesi ve DERGAZ’a giderek başvuruyu yaptıklarını fakat yetkililerin doğalgaz hattına karşı olan kişi tarafından gerekli çalışmayı yapmadığını söylüyor.
Muhtarlarının kendilerini oyaladıklarını düşünen vatandaşlar, suyu elektriği ve kanalizasyonu olan bir sokakta imardan dolayı doğalgaz yapılamadığı gerekçesine öfkeli! Daha iyi bir hizmet almayı hak ettiklerini belirten vatandaşlar, taleplerinin kulak ardı edilmemesini bekliyor.

SANCAKLAR'A YER VERİLMEDİ
Öte yandan Düzce Belediyesi internet sitesinde yayınlanan bir haberde DERGAZ Bölge Müdürü Mustafa Doğan, Düzce'nin özellikle merkez mahallelerine ulaşmayan doğalgaz hatları için 2015 yılı içerisinde uygulanmak üzere bir yatırım programı hazırlandığı hatırlatarak hazırlanan yatırım planı kapsamında yer alan 22 kilometrelik imalatın tamamlandığını, plan üzerinde belirlenen yerlerin sırayla gündeme alınarak boru hatlarının döşendiğini söyledi.

Doğan yaptığı açıklamada plan haritası üzerinde verdiği bilgiler ile ilk etapta talebin yüksek olduğu mahallelerden olan Çamköy'de ring hattının tamamlanarak sokaklara dağıtım için döşeme çalışmalarına başlanacağını belirtti. 30 kilometrelik imalat yapılacağını belirten Doğan’ın, Sancaklar Mahallesi’ne ise dağıtım ve döşeme çalışmalarına başlanacağına dair bir ifade kullanmadığı görüldü.

Haber:Y.SEVER
banner844
Yorumlar (8)
hanife gür 6 yıl önce
karahacı musa mahallesi erenler sokakta doğalgaz calışması nedeniyle firma tarlamın 200 mtre boyundaki yeni yaptığım avlumu yıkmıştır.hemen yapılacaktır avlun denmesine rağmen hallen çıt ses yok..mağdurum şikayetçiyim.
firma yetkilileri duysun...
bekir 6 yıl önce
bu işler sancakların arsa değerini düşürmek için bilinçli yapılıyor bence
vatandas 6 yıl önce
Birgün gelecek dergaz ev ev dolasacak abone yapmak icin ,ptt gibi,cep telefonculari gibi yalvaracaklar aman bana abone ol diye
vatandas 6 yıl önce
dergaza gittigimde adamlarin surati bir karis asik,nerdeyse beni dövecekler,güler yüz diye birsey yok,oysa benim gibi abonelerin sayesinde ordalar,nerden baksan 40000 abone var,herbiri 500 tl depozito yatiriyor,faize biraksalar dergaz köse,acma kapam
YORUMCU.. 6 yıl önce
BEN BELEDİYENİN YERİNDE OLSAM DERGAZ İLE DÜZCE DE YOLLARI AYIRIRIM..ADAMLARDA YATIRIM YOK..ŞU AN DÜZCE NİN DOGALGAZ GİTMEMİŞ KÖYÜ OLMAMASI GEREKİYOR..DERGAZ DA İŞ YOK.
YIĞILCALI 6 yıl önce
ODUN ATEŞİ HERŞEYE DEĞER.DİREN KARDEŞİM DOĞALGAZ ZEHİRLER.BİZ BİLE İSTEMİYORUZ.
Misafir 6 yıl önce
Düzcede sadece bu sokak yok doğal gaz alamayan Körpeşler Mahallesinde 5. sokaktan diğer sancaklar yoluna kadar ara sokakta oturan o kadar insan doğal gaz alamıyor 100 kişiye yakın imza toplandı hala icraat yok Sarayyeri''nde en dar sokakta bile var..
Emre 6 yıl önce
oya geldiniz Kapımızı çalmayan yok icraata geldiniz kapısa yaklaştırmayan muhtar Belediye başkanı ve millet vekillerine sesleniyorum PKK değiliz Yahudi değiliz çok şükür Müslümanız bu konun bir an önce çözülmesi gerekiyor