banner851

banner614

BİR VATANDAŞIN ‘KAZA’ İSYANI

Trafik kurallarına uyulmaması, dikkatsizlik, bilgisizlik ve sorumsuzluk gibi bir çok nedenle yaşanan trafik kazalarında yitip giden canlara ‘Dur’ denilmesini isteyen Gölyakalı bir vatandaş, kaleme aldığı mektupta yaptığı araştırmalar neticesinde elde ettiği sonuçları sıraladı ve “Hep beraber çözüm için elimizi taşın altına koymaya davet ediyorum ve insanlık adına yalvarıyorum.” çağrısı yaptı!

banner619
Yerel Haber 07.01.2018, 11:00 08.01.2018, 13:52
3563

Uzun süredir ülke çapında en aza indirgenmesi için çalışmalar yürütülen trafik kazalarına kafa yoran Gölyaka’ya bağlı Zekeriya Köyü’nde yaşayan Adem Akkaya, haber merkezimize gönderdiği mektupta trafik kazalarının önüne geçilmesi için kendince yaptığı tespitleri paylaştı. 

“Saatte 46 kaza meydana geliyor”
Türkiye’de ortalama saatte 46 kaza meydana geldiğini, günde 10 kişinin hayatını kaybettiği ve sayıları açıklanamayan sakat kalan insan olduğunu belirten Akkaya, kaleme aldığı mektuba şöyle devam etti: “Yetim kalan çocuklar, sönen ocaklar sanki güzel ülkemizin kaderiymiş gibi. Medya kuruluşlarında yeterince gündem olmayışı, çözüm için açık oturumlarda tartışılmaması bir vatandaş olarak beni çok üzüyor. Bunun hep beraber çözüm için elimizi taşın altına koymaya davet ediyorum ve insanlık adına yalvarıyorum. Bu sorun çözümsüz değildir ve bir vatandaş olarak benim acizane olarak bu sorunun çözümü için bilgi birikimlerimi sizler aracılığı ile paylaşmak istiyorum.

“Mevzuat hatalarını 3 yıldır araştırıyorum”
Karayolları ve mevzuat hatalarını- uygulama yanlışlıklarını 3 yıldır araştırıyorum. Çıkardığım sonuçlarda aşağıdaki gibidir.

  • Bilgisiz sürücü kursları,

  • Bilgisiz sürücü kursu belgesi veren hocalar,

  • Kursta öğrendiklerini unutturacak kadar sokaklarda - caddelerde ve yollardaki uygulamalar,

  • Okullarımızda adı olup sözde kalan trafik eğitimleri için eğitim parklarının yapılmaması,

  • Aile doktoruna verilmesi gereken yetkinin verilmemesi,

  • Trafik dedektiflik kurumun un olmaması – kurulmaması gibi bir çok nedenler sıralayabiliriz.

Bunun sonucunda da, insanlarımız ölüyor. Milli servetimiz ve milli hasılamız çok büyük zararlar görmektedir. Bu durumu hepimiz bilmeliyiz ve tartışarak çözüm üretmeliyiz.”

Haber: C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (13)
bahtiyar gurbetci 4 yıl önce
bilincsizce araba kullananlar gördüm ben düzceli gurbetciyim arabami park ettim yayn dolasirken düzcemizin enyüksek makam söförü gördüm yaya isigi yayaya yesil yaniyo benyayagecerken saygi gösterilmiyo aniden önüme atlayip gecti kura l tanimiyorlar basi böyleyse öbürsöförler neyapsin
kudret 4 yıl önce
insanlara kurallara uymayanlara ceza uygulansın ama ilk önce eğitim verilsin. özellikle başkalarının canlarına ve mallarına zarar vermenin kul hakkı olduğunu Allah korkusunu aşılamamız lazım. sadece trafikte değil, normal yaşamda bile kimse kimseye saygı göstermiyor. hep ben ben ben... bencillik almış başını gidiyor.
E.K Mtsk trf.drksiyon,ilk 4 yıl önce
Bilgisiz sürücü kurslari ?Bilgisiz sürücü kursu belgesi veren hocalar derken ne demek isteniz acaba anlayamadim? Arastirmanizda donelerinizi nasil olusturdunuz merak ettim yanlışı gostermeye calisirken baska bi yanlis yapiyosunuz biraz daha arastirin
Gölyakalı 4 yıl önce
Son bir söz de yeni mühendislere. Son zamanlarda yapılan bazı yol, köprü ve kavşaklar o kadar hatalı ki göz göre göre kaza yaptırıyor. Hatalı insan kadar hatalı yol da var. Düzce Gölyaka arasında Ķoprubası köyüne yakın bir dönel kavşak var, kavşakta 2 dk bekleyip karar vermek lazım yolu bulmak için. Nitekim her gün kaza oluyordu orada.
Gölyakalı 4 yıl önce
Bir de alkol var, baş belası. Güya içkili mekan actirmiyorlar, herkes muhafazakar ama millet yolda, arabada, bağda bahçede daha çirkin ve kontrolsüz bir şekilde içiyor.
Gölyakalı 4 yıl önce
Gölyaka Düzce gibi küçük yerlerde herkes kafasına göre gidiyor. Aslında artık her yerde trafik var, akşam saatlerinde kaynaslidan gölyakaya gelmek eziyet. Araba sayisinda her ilde ciddi artış var. Aynı zamanda acemi şoför sayısı da arttı.
Gölyakalı 4 yıl önce
Adem Akkaya beyin yaptığı tespitler gayet doğru.istanbulda yaşayıp arada gölyaka ya ya da başka yerlere gidiyoruz, küçük yerlerde trafik facia. Istanbullular trafiğin kalabalık olması fikrine alışmış o yüzden gayet sakin herkes,
Yanlışş..!!! 4 yıl önce
İnsanları cezalarla fakirleştirerek toplumsal refahı sağlayamazsınız..!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın