banner614

BİSİKLETLE ATIK TOPLUYOR

banner619

soyadıyla özdeşleşen bir fedakarlık örneği sergiliyor..12 Kasım Düzce Depreminden bu yana bisikletiyle plastik ve şişe atık maddeleri topluyor...Üstelik bu işi severek ve isteyerek yapıyor..Yaş yetmiş ama iş bitmemiş..

banner846
Yerel Haber 30.07.2015, 18:41
4153
BİSİKLETLE ATIK TOPLUYOR
banner844

"Yol kenarına bilinçsizce atılan metal ve cam atık maddeleri toplayarak geri dönüşüme gönderiyorum, böylece hem gelir temin ediyorum hem bir anlamda çevreyi temizlemiş oluyorum..."!

Bu sözler ve görüşler inanamayacaksınız belki ama 70 yaşındaki Abdurrahim Bilgili'ye ait..Halk arasınad "Rahim " olarak adlandırılan asıl adı Abdurrahim Bilgili olan "çevre dostu Rahim amca,  tam bir çevre dostu  adeta ÇEVRE FATİHİ..."

Düzce Merkeze bağlı Ballıca Köyü'nde kendine ait 30 dönüm yerde ikamet eden Rahim Bilgili, ilerlemiş yaşına aldırmadan köyüyle Düzce merkez arasında bulunan Aydınpınar yolu olarak bilinen "OSB-Duraklar" arasındaki yolda araçların o kadar yoğun trafiğine hiç aldırmadan bisikletiyle hem ilerliyor  mesafe alıyor, hem yol kenarında gördüğü cam ve metal atıklarıın toplayarak bisikletine yüklüyor evine götürüyor..

            O TAM BİR "ÇEVRE FATİHİ..."

Çevre Fatihi Rahim Bilgili'yi OSB-Düzce yol kavşağında bulunan Duraklar Köyü'nde bulduk..Yol kenarına bilinçsizce atılıp saçılan halk gözünde "çöp" olarak bilinen cam ve metal çöpleri toplayarak him büyük bir çevre hizmeti yürütüyor, hem de geri dönüşüm sağlayaraka ekonomiye katkı sağlıyor.

            "YÜZDEYİZ, 70'LİK DERS"

Özel İdare Müdürlüğü'nün veya  Belediye'nin çöp toplama hizmeit ağır-aksak devam etsede 70 yaşınadki Rahim Bilgili , etrafta bakanlara, etrafta gülüp geçenlere dahi hiç ama hiç aldırmadan ciddiyetle, rahmani bir iş ve icraat yaparak adeta "Yaşım 70 olsa da işim bitmemiş" mesajı veriyor..

Gençlere ve özellikle yoldan gelip geçerken araçlarından çöp ve atık maddesi atarak çevreyi adeta katleden, güzelim çevreyi yaşanmaz kılan "çevre katillerine inat" geleceğe  mesaj vermekle kalmıyor "Yüzdeyiz 70'lik ders veriyor..."

Kendisine göre genç, ancak ilerlemiş yaşına hiç aldırmadan, kavurucu güneş altında çevreyi koruma ve güzelleştirme adına bisikletiyle mücadele eden 70'lik Abdürrahim Bilgili'yi bir kez daha saygıyla ve sevgiyle selamlıyoruz....!

Haber:E.TAYHAN 

Yorumlar (20)
aa 6 yıl önce
Dedemin arkadaşı rahim amca cok severiz onu her gördüğümuzde yediriz iciriz dedem anlatti simdi deniz gecmisin arkadaşiymis son sene bu olaylardan kafasını yemisler adamin diyor delil bulamayinca birakmis lar cok saygi duyulmasi gereken biri
ş 6 yıl önce
erol bey bahsi geçen kişi ballıcadan değil darıcıdan deniz gezmişlerin arkadaşı hukuk fakültesi son sınıfından sağ sol olayları yüzünden ayrılmış eğitimi ile tamamllasaydınız daha iyi olurdu
Ballıcalı 6 yıl önce
Köyde çok saygı gösterilen bir insandır.
Düzceli 6 yıl önce
Amcamız Hukuk Fakültesinin son senesinde mezun olup Hakim olacaktı fakat o dönemde (deniz gezmiş zamanında) sağcı solcu öğrenci kavgasında okulun kantininde yemek yerken kafasına sandalye ile vurulmuş ve rahatsızlanmış. Bu hale gelmiş :((
dedeye sahip çıkalım 6 yıl önce
Arkadaşlar bilmeden anlamadan konuşmayın bu amca uzun yıllar astronomi üzerine bilimsel makaleleler yayınladı fakat nasa''da yapılan haksızlıklara kirliliğe daha fazla dayanamayıp yurda dönüp temizliğe verdi kendini
Boz Baykus 6 yıl önce
Çevreye karşı duyarlı olalım eyvellah,ama çöp toplama işi beledeyiye aittir,bu kişinin neden çöp topladığını sorgularsiniz daha iyi olur,sağlıklı bir insan çöp karistrmaz.
AYDINPINARLI 6 yıl önce
RAHİM AMCAYLA GEÇMİŞİYLE İLGİLİ SOHBET EDİLSE YARALI OLURDU RAHİM AMCA HUKUK FAKULTESİNDE OKUDUDU DENİZ GEZMİŞLER ASILIRKEN RAHİM ABİ GİBİLERDE HAKSIZ YERE CEZAEVLERİNE KONULARAK KAFAYI YEDİRTİLDİLER KEDİSİNİ TEBRİK EDİYORUM İNSANLARA VE ÇEVREYE DUY
çevremühendisi 6 yıl önce
3- kısacası önce başkasını eleştirmek için yapılmayanları göz önüne getirmek lazım. Önce vatandaş olarak çöp ve atık nedir bunu bilmeli,günlük değil geleceğide düşünerek doğal kaynakları kirletmemeli idareli kullanmalıyız. #kamuyaçevremühendisilazım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13°
hafif yağmur