banner851

banner955

BİTKİLER BAHARA HAZIRLANIYOR

Düzce Belediyesi D-100 karayolu ile yan yollar arasında bulunan refüjlerde bakım çalışmalarına başladı. Refüjlerdeki bitkilerin bakımını yapan ekipler, kuruyan bitkilerin yerine yenisini ekiyor.

Yerel Haber 24.02.2022, 13:45
268
BİTKİLER BAHARA HAZIRLANIYOR
banner1032

Karayolları ile Düzce Belediyesi arasında yapılan protokol ile orta refüjlerin bakımlarını üstlenen Düzce Belediyesi, kentten geçen sürücüleri çiçeklerle karşılıyor. Soğancı kavşağı mevkiinden D-100 karayolu üzerindeki refüjlerin bakım çalışmalarına başlayan Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, zemin iyileştirme ve düzenleme işlemi yaparken, ekipler rehabilitasyon amacıyla toprak ve malzeme takviyesi işlemi yapıyor.

Gül, alev çalısı, taflan, leylandi, lavanta, biberiye ve yayılıcı ardıç gibi rengârenk ve estetik görünüme sahip bitkiler dikilirken, refüjlerde güllere de özel önem veriliyor. ‘Çelik’ adı verilen işlemi yapan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, güllerin yeniden açması ve canlanmasını sağlıyor.

Bahara hazırlanan refüjler, Düzce’nin giriş ve çıkışlarının rengârenk görünümüne kavuşmasını sağlayacak.

banner844
Yorumlar (1)
vatandaş 8 ay önce
şu alanlara ÇINAR AĞACI DİKİLSE DAHA GÜZEL BİR GÖRÜNTÜ OLUR SAYIN BAŞKANIM HİZMET VERİYORUZ YEŞİL DÜZCE DİYORUZ BİZ ŞÖFORLER İÇİN TEHLİKE ARZ EDİYORSUNUZ YOLDA ÇUVAL VARDI DÜN LÜTFEN BİR KEZ OLSUN VATANDAŞI DİNLEYİN AĞAÇ DİKİN AĞAÇ YILDA 1 BUDARSINIZ BÖYLE HAVA AÇTI ÇİÇEK EK SONRA DİBİNİ KAZI OLMAZ MALİYET AÇISINDAN DA İYİ OLUR BELEDİYE İÇİN
14
kapalı