banner851

banner614

“BİZ MALIMIZI ARAÇLARA NASIL YÜKLEYECEĞİZ?”

banner619

Düzce Belediyesi tarafından Camikebir Mahallesi Alemdar sokağa getirilen araç park yasağına esnaflar tepki gösterdi. “Biz malımızı araçlara nasıl yükleyeceğiz?” diye soran sokak esnafları, Düzce Belediyesi’nin bu uygulamadan vaz geçmesini istedi.

banner846
Yerel Haber 16.04.2021, 17:03 16.04.2021, 17:45
5908
banner844

Düzce Belediyesi, Camikebir Mahallesi Alemdar sokak üzerinde araç park yasağı getirdi. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar, pandemi döneminde zor bir süreçten geçtiklerini belirterek, Düzce Belediyesi tarafından alınan bu kararın kendilerini daha da zora sokacağını söylediler. 

“Sokağa park yasağı getirilmesini istemiyoruz”

Konu ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna konuşan esnaflardan Erol Kurt, “Yaklaşık 21 yıldır bu sokakta fırıncılık yapmaktayım. Burada üç dört sene önce yine bir park yasağı getirilmişti. Park yasağına Esnaflarımızdan kaşeli imzalı 85 kişinin imzasıyla park yasağını kaldırtmıştık. Geçen sene pandemi’ den dolayı tekrar yasak geldi. Hiçbir gerekçe göstermeden sokağı kapattılar. Burada ki esnaf mağdur, burada dolapçısı var, fırıncısı var, tostçusu var, berberi var hep gıda üzerine toptancı üzerine çalışan esnaflar buradakiler. Yarın bir gün sokak tamamen kapandığı zaman sokağın başına koyarsın bariyeri ara sokaklara giriş çıkışlar serbest olur. Bunun örnekleri Sakarya da var, İstanbul’da var, birçok yerde gördük. Sadece cadde kapatılıyor ara sokakları kapatmıyorlar. Bu konuyla ilgili emniyete mi, Valiliğe mi, Belediyeye mi gideceğiz bilemiyoruz. Kime sorup da karar alıp sokağımızı kapatıyorlar bunu öğrenmek istiyoruz. Bu sokakta yaklaşık 50-60 tane esnaf var ve hepsi mağdur. Biz Alemdar sokak esnafları olarak sokağın trafiğe ve parka kapatılmasını istemiyoruz. Bu sokakta park eden araçlar burada çalışan esnafımızın araçları. Bu sokaktan itfaiye geçiyor, ambulans geçiyor. Hiçbir sorun yokken sokağımızı kapatıyorlar. Sorun Belediyeden kaynaklıysa biz Valilik sokağındaki gibi otopark ücreti vermeye de razıyız. Bu konu hakkında acil bir çözüm yolu bulunmasını istiyoruz” diye konuştu.

“Esnafı da düşünmeleri gerekiyor”

Fikret Sivil isimli bir başka esnafta, sokağa getirilen park yasağının esnafları zor durumda bırakacağını belirterek, “Alt yıldan beri bu sokakta esnafım. Geldiğimden beri bu sokakta Belediye park sorunu yaratıyor. Biz esnaflar olarak buna bir çözüm yolu bulamadık. Belediyeden yapılan açıklamada kararın Encümenler tarafından kararın verildiği söyleniyor. Biz Belediyeye de Encümenlere de saygılıyız ama burada esnafı’ da düşünmeleri gerekiyor. Biz araçlarımızı nereye çekeceğiz?” şeklinde konuştu.

HABER: Savaş ARI          

Yorumlar (8)
Mamaş 4 ay önce
Yıllardır alemdar Sokak da böyle bir sıkıntı var park ya sağında Belediye zaten her zaman alemdar sokağı göz yumuş durmadan araçların park yasaı getiriyor sanki başka bir işi yok esnaf ne yapsın aracını valiliğin oraya park edip de oradan malını oraya mı taşısın
Otopark 4 ay önce
Camikebir mahallesi muhtarının 2 tane otoparkı var ve bu mahallede bütün ara sokaklar dahil ya belediye otoparkçıları para toplar yada muhtar.camikebir mahallesinde sıkıntı büyük anlıyacağınız.
Esnaf 4 ay önce
Kim isine geldigi gibi konusuyosa anlar gerisini.
..esnafa destek olun kostek degil zaten is yok adam birde otoparka gidecek para odeyecek zaman kaybedecek halbuli 5 dk isi var .nedir yani bu halka esnafa niye buladar zulum ediliyor amaciniz ne arkadas..
Daracık Sokak 4 ay önce
Yan yana bile zor geçiyor, iyi olmuş. İyi olan beş dakika işini görsün
vtndş 4 ay önce
belli bir süre için serbest olur yük alıcaksa yada boşaltıcaksa işini yapar gider ama sürekli park olunca o resimdeki gibi sıkındı işi olanda duraklayamaz
hamza 4 ay önce
sebebi vatandasa cozum degil patronlara baronlara yaranmak park yadagi koysun ki otoparklar dolsun minubis hatti tramway hizli tten olmasin ki belediye otobusleri kazansin.. vs. daha cok ornek var yetmez soylemeye
Düzce 4 ay önce
Diğer sokaklarda var o sokakta ayrıcalıktı olması gereken o
Vatandas 4 ay önce
Birde aydınpınar caddesıne el atsanız park efen araclar yuzunden trafik kitlenıyo