banner851

banner614

BOĞAZİÇİ DOĞALGAZA KAVUŞTU

banner619

Boğaziçi Beldesi doğalgazla buluştu. Bugün gerçekleştirilen Doğalgaz Gaz Verimi Açılış Töreni’nde konuşan DERGAZ Müdürü Mustafa Doğan, tesisat dönüşümlerini yaptıran tüm abonelerin gaz arzlarını kullanabileceğini belirterek beldenin kuzeyinde çalışmanın henüz bitmediği bölgeye de ay sonuna doğalgazın verileceğini duyurdu. Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan ise, hava kirliliği ile boğuşan Düzce’nin bu yatırım ile hava kalitesinin de bir nebze olsun artacağına dikkat çekti.

banner846
Yerel Haber 13.11.2017, 18:48 15.11.2017, 09:30
1398
banner844

Düzce’de bir bölge daha doğalgaza kavuştu. Geçtiğimiz ay Boğaziçi Belediyesi ile doğalgaz dağıtım firması DERGAZ arasında imzalanan protokol ile beldede bugün Doğalgaz Gaz Verimi Açılış Töreni yapıldı. Törene Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan ile DERGAZ Müdürü Mustafa Doğan ve vatandaşlar katıldı.

“Bu yatırımda herkesin emeği var”
Tören sonrasında basın mensuplarına açıklamada bulunan Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan, yatırımın bölgeye hayırlı olması temennisinde bulunarak şöyle konuştu:“1 sene önce 18 Ekim 2016 tarihinde Sayın Bakanımız Faruk Özlü başkanlığında, Düzce valimiz, bölge milletvekillerimiz Fevai Arslan ve Ayşe Keşir’ in katılımlarıyla DERGAZ ve EPDK yetkililerinin olduğu toplantıda Düzce ili Boğaziçi Beldesine doğalgazın verilmesi kararı çıktı. Bir sene içinde de bu yatırım kullanılacak boyuta geldi. Tabii ki bu yatırımın yapılmasında herkesin emeği var. Siyasilerimizin, sayın bakanımızın. Ama öncelikle AK Parti belediyeciliğinde şöyle bir enezem var vatandaşın hizmet belediyeciliği noktasında böyle talebi vardı. Bu talebi de devletin üst makamlarına ilettik. Bunlar da bizi geri çevirmedi. Bu noktada da devlet büyüklerimize, siyasilerimize, sayın bakanımıza, vekillerimize ve valimize bölge halkı adına şükranlarımı arz ediyorum. Tabii ki kısa zamanda olması sebebiyle de DERGAZ firması yetkililerine de teşekkürü bir borç biliyorum.”

“Hava kalitesi artacak”
İç hatlarda yatırımın yüzde 70’inin tamamlandığını kaydeden Ercan şu ifadelerde bulundu:

“Yerel işletmemiz olan DERGAZ şirketi bünyesinde iç hatlarda yüzde 70 tamamlanmış durumda. İç hatların tamamlanmasına gerek kalmadan vatandaşlarımız kendi bölgeleri olması asabiyle DERGAZ şirketine abone başvurusunda bulunabilirler. Gaz bugün itibariyle verilecek. Bundan sonra ilgili işlemleri evrakları yaptıkları takdirde doğalgaza kavuşacaklar. Bu yatırımın bölgemize gelmesi noktasında bölgemizin hava kalitesindeki eksiklik bilinen bir gerçek. O noktada da bu yatırımın alınmasında bir elzem olduğuna inanıyorum.”

“Bugünden itibaren Boğaziçi Beldesi’ne yüzde 90 gaz arzını vereceğiz”
DERGAZ Müdürü Mustafa Doğan vatandaşların gaz arzlarını kullanabileceğini ifade ederek şöyle konuştu:“7. ayda lisansımıza dahil oldu. Henüz lisansımız gelmeden gaz arzını veriyoruz. Burada öncelikle sayın bakanımıza bu kararı aldığı için, belediyemize, il özel idaremize özellikle karayollarımıza. Zorlu bir güzergâhımız vardı herkese çok teşekkür ediyoruz. Yarından itibaren ilk abonemiz sayın başkanımızın gazını açmak üzere tesisat dönüşümlerini yaptıran tüm abonelerimiz gaz arzlarını kullanabilirler. Sadece Kuzey’de küçük bir bölgemiz kaldı. Orayı da ay sonuna kadar tamamlayacağız. Ama bugün itibaren Boğaziçi beldesine yüzde 90 arzını vereceğiz. Vatandaşlarımıza mağduriyet vermişizdir. Bu konuda bağışlayın bizi. Çünkü sonuçta bir alt yapı yapıyorsunuz ama başkanımız hızlı bir şekilde yüzeyleri toparlayacaktır. Herkese hayırlı olsun. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”

Açılış töreninin ardından konuşan vatandaşlar ise beldenin doğalgaza kavuşmasından duyduğu memnuniyetleri dile getirdi.

Haber: Ö. YILMAZ 

Yorumlar (12)
Aynalı yorumcu 4 yıl önce
bogazıcını beledıye yapan zıhnıyete ne demelı dahası dogalgaz geldı dıye sevınenlere ne demelı yahu koyden sehır yapmaya kalkmak gazı nerde yakacaklar komur sobasındamı herkes sobalı evde duruyo orda koy orası koyyyyyy
DÜZCE 4 yıl önce
İBRAHİM BAŞKAN DÜZCE BELEDİYE BAŞKANI OLMALI ...
Duman 4 yıl önce
Boğaz içinden her akşam geçiyorum ve duman Akşam saatleri her yeri sarmış vaziyette duman aracın içine sızıyor çoğu yine odun vs kömür yakıyor inşallah düzelir
Kudret Çabuk 4 yıl önce
Beldemize hayırlı uğurlu olsun. kış gelmeden her eve doğalgaz bağlanırsa ve bozulan yollar da bir an önce yapılırsa daha mükemmel olacaktır. Boğaziçi bu güzellikleri fazlasıyla hak ediyor.
Şht kemal ışıldak mahalle 4 yıl önce
Niye kızıyorsunuz sizin Meclis üyeniz Selahattin sert her ay 9 bin lira maaş alıyor birde beleş makam aracı ile geziyor daha ne istiyorsunuz
sertoğlu 4 yıl önce
onlar torpilli
Selen 4 yıl önce
Hayirli olsun başkanim
Süreyya 4 yıl önce
Teşekkürler başkanım
Sahici 4 yıl önce
Dūzcemizin torpilli bölgesi hayirli uģurlu olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın