banner851

banner614

BOZULMANIN SEBEBİ: ‘TONAJ’

Düzce ilçe ve köylerinde asfalt çalışmalarına erken başladıklarını açıklayan İl Genel Meclisi başkanı Dursun Çakır, yolları uzun vadeli kullanılabilecek şekilde yapmaya özen gösterdiklerini belirtti. Yeni yapılan yerlerde asfaltın kısa sürede bozulmasını ise Çakır, ağır tonajlı araçlara bağladı. Çakır ayrıca “Yolları hep beraber korumamız lazım. Yazık, bu milli bir servet!” diyerek vatandaşa da çağrıda bulundu.

banner619
Yerel Haber 01.07.2016, 17:26
1459
BOZULMANIN SEBEBİ: ‘TONAJ’

 Nisan ayında yapılan seçimle yeni İl genel Meclis Başkanı olan Dursun Çakır, yaz sezonunda çalışmaları Öncü TV’ye özel değerlendirdi.  Bu dönem çalışmalara erken başladıklarını söyleyen Çakır, asfalt çalışmalarında kaliteye önem verdiklerini dile getirdi.

“Otobanda Yapılan Yollar Gibi Yol Yapıyoruz”

Çakır,“ Asfalt yapımını ilçeler arasında sıraya koyduk. Bu yıl Akçakoca ilçemizden başladık. Gölyaka, Yığılca, Çilimli ve Merkez şeklinde devam edecek.  Tabi biz sıcak asfalt yapıyoruz.  Biz diyelim ki bir ilçeye yaptığımız 5 kilometre bir asfaltı, sathi kaplama yapsak 10 kilometre olur. Biz yolları biranda bitirebiliriz ama kalıcı ve 10-15 yıllık yollar yapıyoruz.  Yollarımız hakikatten güzel. Bugün otobanda yapılan yollar gibi yol yapıyoruz.  Bu sadece Özel idare bütçesi. Daha evvelki yıllarda da 110 kilometreye yakın asfalt yaptık. İnşallah bu yılda hedefimiz o kadar olacak.  Milletvekillerimiz sağ olsun. Bakanımızın olması bizim için bu dönem daha da şans olacak. Biz her yeni gelen paradan bir program yapacağız anlamına geliyor. “dedi.

“Öncelikli istek yol ve su”

İl Genel Meclisi’nin sorumluluğundaki yerlerde öncelikli isteğin asfalt ve su olduğunu ifade eden Meclis Başkanı Çakır, bu dönem yapacakları çalışmaları şöyle anlattı:

 “Vatandaşa gidip görüyoruz. Çok fazla istediği bir şey yok. Öncelikli istek yol ve su. Bizde buna bu yıl ağırlık verdik. İnşallah bunu başarırsak insanlarımızı memnun etmiş oluruz.  Suyla ilgili iller bankasına gönderdiğimiz yaklaşık 40’a yakın bir projemiz var. İller bankasından peyderpey hibe olarak çıkan projeler var. KÖYDES kanalıyla bize gelen ödeneklerle yaptığımız projeler var. İşte o KÖYDES herkesin belli nüfusuna göre dağılım yapıyor.  Dün onunla ilgili bir toplantıda yapıldı. Ağustos-Eylül başında bu programlar yapıp sularla ilgili kısımlarda çalışmalar yapıyoruz.”

“Yolları hep beraber korumamız lazım”

Düzce’de zaman zaman yapılan asfaltın kısa sürede bozulmasını ise Çakır, ağır tonajlı araçlara bağladı. Çakır, “Yollarda bozulmalar tonajdan kaynaklanabiliyor. Yolları yaptığımızda tonaja dikkat etmek gerekiyor. Sonuçta iyi yol yapılmış çok yüksek tonajlı araçlar, nakliyede kazanabilmek için yollarda çalışıyorlar. Bunları engellememiz lazım. Tonajdan geçildiği müddetçe ben bu yolların bozulacağına kesinlikle inanmıyorum. O sıkıntı tamamıyla tonajla ilgili. Tonajla ilgili bir kapasite var. Vatandaşların da duyarlı olması gerekir. Yolları hep beraber korumamız lazım. Yoksa bir tonaj uygulaması yaparsın, arkadan o tonajı uygulamadığın zaman geçer insan. Yazık,  bu milli bir servet. O yollar bizim kullandığımız araçların geçmesiyle 15 yılda bozulacağını zannetmiyorum.” diye konuştu.


Haber;s.kaşkır 

banner844
Yorumlar (9)
Apo 5 yıl önce
Biliriz nasıl yol yaptığınızı.
vatandaş 5 yıl önce
eski millieğitim bakanı gibi, bu okullar olmasa ben ne güzel bakanlık yaparım misali, sen tonaja takmayı bırak alt yapını iyi yap.
gökce 5 yıl önce
akçakocada ilk yapılması gereken yo ünüversite ve fakıllı yoludur.
bakıyorum da akçakocada hangi köyde sırtı sağlam varsa o köy yolu ve hizmey yapılıyor. turizimmi. yazık ben fakıllıya mağaraya gittiğimde oraya şehirler arası yolcu otobüslerinin geldiğini gördüm ve bir çok lüx araç.
bir kaç ziyareççinin yapmış olduğu konuşmalarda ben birdaha buraya gelirmiyim demesini duydum. yazıkki yazık.
sayın yetkili her kimse siz dağ yollarına sıcak asvalt dökeceğinize bu yolları yapın.
sonrada turistik akçakoca dersiniz.
15 kiometrelik yolları yaparsınız ama 6 kilometre yol size çok gelir.
umarım bu yazım dikkate alınır.
kaybeden akçakoca oluyor.
ben mi 5 yıl önce
ben mş kontrol edecem tonajı ? konuralp-aynalı-yeni vakıf yolunu daha geçen sene yaptınız gelin görün malum beton mikserleri ne hale getirdi. Vatandaşın cebinden çıkıyor para ama malum şirket yolu bozuyor.
Bilgisiz 5 yıl önce
1994 de İtalyan ların yaptığı otoban geçişi köy yollarında tonajlı araba geçmiyor da aynı yolun devamında 15 sefer yapılan yoldan geçiyor heee anlatın dürüst olalım
hasan81 5 yıl önce
Yıl 2016 biz hala yol su konuşuyoruz. Sözde il olan Duzce'nin köyden farkı yok. Yolu kendi kamyonları bozuyor sonra yol yapıyoruz diyorlar. Kendini kendine şikayet ediyor. Kendi kamyonlarının tonajını kontrol ettir bozma yolları.
burak 5 yıl önce
baskan helal olsun sana haklisin
nsm 5 yıl önce
"...Vatandasa gidip görüyoruz. cok fazla istediği bir sey yok. öncelikli istek yol ve su" diye söylenen cümle, tc'yi 14 yildir hangi beceriksiz zihniyetin yönettigine bir ispattir. bu millet 14 yillik akp iktidarinda, devletin zaten asil görevi olan isleri yapmasini istiyor ne yazik ki. utanan var mi acaba?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın