banner851

banner955

BU DA MI ATIL KALACAK?

Verem Savaş Dispanseri sessiz sedasız Aziziye mahallesindeki Atatürk Devlet Hastanesine taşınınca Küçüksu’da bulunan ve yıllarca hizmet veren eski bina kaderine terk edildi.

Yerel Haber 29.08.2014, 14:12
232
BU DA MI ATIL KALACAK?

Uzun yıllar hizmet verdikten sonra bir süre önce Küçüksu’daki yerinden Atatürk Hastanesi bünyesine taşınan Verem Savaş Dispanseri'nin eski binası kaderine terk edilence adeta yol geçen hanına döndü.
İç kısmı bir takım insanların barınağı haline gelien, dışı adeta dökülen binanın bahçesi de çöplüğe ve araç parkı haline dönmüş durumda.

 

 

 


Dispanserin Aziziye’deki hastaneye taşındığını bilmeyen vatandaşlar, film çektirmek için Küçüksu'ya gelip geri dönmek zorunda kalıyor.

 

 


Eski tabelasının bir kenara atıldığı dispanserin nereye taşındığını bildiren yazı yetkililerce yazılmayınca iş esnafa düştü. Bir kartona hastanenin Aziziye'ye taşındığını yazarak bahçe girişindeki ağaca asan civar esnafı böylelikle vatandaşa yardımcı olmaya çalışıyor.

 

 


Öte yanda şehrin tam ortasında böyle manzaranın olmasını yadırgayan vatandaşlar ve esnaf, binanın sahipsizliğe terkedilmesinden duydukları üzüntüyü dile getirdi.

 

 

Haber: İ. Keleş

 

 

 

 

 

 

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız