banner851

banner614

BU HALE GETİRDİ

banner619

Düzce’de dün etkili olan sağanak yağışlarda 20 dakikada metrekareye 20 kilogram yağış düştü. Geçen yılla karşılaştırıldığında yüzde 87,3 fazla yağış kaydedildi.

banner846
Yerel Haber 21.07.2014, 15:34
233
BU HALE GETİRDİ
banner844

Düzce’de dün öğle saatlerinde başlayan ve zaman zaman şiddetini artıran sağanak yağmur, hayatı olumsuz etkiledi. Bazı binaların bodrum katlarını su basarken, yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlarda büyük zorluk yaşadı. Meteoroloji bölge müdürlüğünden alınan bilgiye göre; dün etkili olan sağanak yağışlarda 20 dakikada metrekareye 20 kilogram yağış düştüğü öğrenildi. Düzce'de dün genel olarak metrekareye 29,6 kg yağış düştü. Geçen yılla karşılaştırıldığında yüzde 87,3 fazla yağış kaydedildi.


Yağışlar nedeniyle yollar dereye dönerken, araçlar trafikte ilerlemekte zorlandı. Düzce Belediyesi İtfaiyesi’ne sağanak yağmur sonrası 12 ihbar gittiği ve itfaiyenin bu şikâyetlere müdahale ettiği öğrenildi. Geçtiğimiz ay meydana gelen sel felaketinde Düzce itfaiye müdürlüğü 212 ihbara gitmiş ve birçok ihbarı ise değerlendirememişti. Ancak yine de dün kısa süren yağış neticesinde dereye dönen yollar ve bazı kavşaklarda oluşan göletler onlarca aracın yolda kalmasına ve trafiğin tıkanmasına yol açtı. Rasim Betir bulvarında yeni yapılan kasislerde suyun akışını engelleyerek gölet oluşmasına yol açtı, araçlar yolda kaldı. Kısa sürede yağan böyle bir yağışın Düzce'nin birçok yerinde su basmalarına ve hayatı olumsuz etkilemesine bakıldığında alt yapının gözden geçirilmesi gerektiği ortaya çıktı.

 

Haber;G.Tekinalp

 

 

 

 

Yorumlar (0)
24°
kapalı