banner851

banner614

'BU KADAR DA OLMAZ!'

Türkiye genelinde ekmeklerin israf edilmemesi için devlet eliyle kampanyalar düzenlenedursun Düzce'de yine 'pes' dedirtecek bir olay yaşandı. Cumayeri'ndeki bir dereye atılan onlarca ekmek hem duyarsızlığı hem de çevre katliamını gözler önüne serdi.

banner619
Yerel Haber 13.11.2017, 10:51 14.11.2017, 17:42
2230

Yine vurdumduymazlık yine çevre kirliliği! Bu kez adres Cumayeri...

Cumayeri Kalıcı Konutlar mevkiindeki mezarlık arkasından geçen dereye duyarsız kişi ya da kişiler tarafından atılan onlarca ekmek 'Bu kadar da olmaz!' dedirtti. 

Bir vatandaş tarafından whatsapp ihbar hattımıza gönderilen görüntülerde, derenin hem içine hem de etrafına çok sayıda bütün ekmek atıldığı görülüyor. Kimi ekmeklerin poşet içerisinde olduğu çevre katliamındaki acı gerçek ise bunun ilk kez yaşanmaması oldu. 

Bu manzara ile sık sık karşılaştığını belirten tepkili vatandaş, "Ekmek fırınındaki fazla ekmeklerin atıldığını düşünüyorum. Daha önce de atıldığını gördüm. Her seferinde ekmekleri toplayıp hayvanlara götürüyorum." ifadelerini kullandı. 

Çevreye verdiği zararın yanı sıra israfı da gözler önüne seren bu manzaranın bir daha yaşanmaması için yetkililerin gerekli uyarı ve denetimleri arttırması isteniyor.

Haber: C. ÜSTÜNER 

banner844
Yorumlar (7)
Emine 4 yıl önce
Bukadarda olmaz birine verdeseler vermezler bu etmekleri yaziklar olsun diyorum onca ac insan varken sokak hayvanlarinafa verebilirlerdi
Duzceli 4 yıl önce
Bencede cumayeri çok duyarsız her konuda bende cuma yerinde yaşıyorum çok sayıda kacak su kullananlar da var...çoğu kişi su parası bile vermiyor...daha bilmediğimiz neler var Allah bilir...
ali 4 yıl önce
ya arkadaş,adam çöpe atmamışkı!derede yaşayan değişik türlerde birsürü hayvan var,onlar için atılmıştır hiç şüphesiz.Torbadan cıkarılması doğru olacaktı ama..
garip 4 yıl önce
çok şükürsüz aramızda insan var hayatta..şunu unutmayalım senin yaşantın bir başkasının hayali kardeşim..aldığın nefesin hesabı sorulacak unutma..bu israf niye..Allah yardımcımız olsun..
Mustafa 4 yıl önce
Sonra dunya neden kotuye gidiyor!!!dunya herzamanki gibi de insanlar cehennem kapilarini zorlamaya devam ediyor.
Mehmet 4 yıl önce
Nimetin israfı fakirlik getirir. Bereketi götürür . Şikayetler artar
RUMUZ 4 yıl önce
İSRAF=HARAM!!!!
ÇOK YAZIKK ÇOOOOOKK HALA BÖYLE İNSANLARIN OLMASI NE ACI..