banner851

banner955

BU KEZ BASIN DEĞİL BAŞKAN DİYOR: “GERİ ADIM ATIYORUM”

Kentin meydanına dev ayı heykeli dikme projesiyle eleştirilerin odağı olan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu kararından vazgeçtiğini açıkladı. Özcan, "Ben kamuoyunun görüşüne saygı duyan bir belediye başkanıyım. Geri adım atmasını bilirim. Ayı heykelini yapmaktan vazgeçtik. Kızıl geyik heykeli yapacağız" dedi.

Yerel Haber 15.02.2021, 15:15
1346
BU KEZ BASIN DEĞİL BAŞKAN DİYOR: “GERİ ADIM ATIYORUM”
banner1032

Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Gazetesi Editörü Caner Güngör’e yaptığı açıklamada ayı heykelini iptal ettiklerini söyledi.Bölgede yaşayan yabani hayvanların heykellerini yaparak turizm şehri Bolu’da farkındalık yaratmak isteyen Belediye Başkanı Tanju Özcan kente bir boz ayı heykelinin de yapılacağını açıklamıştı.

Bu açıklamasının ardından kamuoyunun büyük kesimi ayı heykeline karşı çıkmış, Bolu’nun ayı ile özdeşleştirilmesini kabul etmemişti.

Başkan Tanju Özcan Tanju yaptığı açıklamada ayı heykeli yapmaktan vazgeçtiklerini dile getirerek, “Burada amacımız turizm kenti olan ilimizde bu bölgede yaşayan yabani hayvan türlerinin heykellerini yaparak gelen turistlere göstermekti. Biz sadece ayı değil, geyik, karaca, kurt, manda gibi diğer hayvanlarında çeşitli noktalara heykellerini yapacaktık. Fakat kamuoyu ayı heykeline pek sıcak bakmadı. Ben kamuoyunun görüşüne saygı duyan bir belediye başkanıyım. Geri adım atmasını bilirim. Ayı heykelini yapmaktan vazgeçtik. Kızıl geyik heykeli yapacağız” dedi.

Yorumlar (6)
hasan 2 yıl önce
adamlar dur durak bilmeden heykelcilik mesleğini icra ediyor :D:D her yere heykel herkese heykel sloganıyla bolu ya yakışır :D
Hikmet gümüş 2 yıl önce
Başkan illa heykel yapmak zorundamısın.Heykele gelinceye kadar Bolunun birçok ihtiyacı var halkı topla onlara sor,öncelikli ihtiyaçları neler onları yapmaya çalış.
HAYDARR 2 yıl önce
geyik muhabbeti yapıyor t.....k geçiyor
misafir 2 yıl önce
Yani illa bir heykel yapacan, hem de hayvan...
HEPSİNİN HEYKELİ YAPILSIN 2 yıl önce
BENCE HER İKİSİNİDE VE HATTA BÖLGEMİZDE BULUNAN YABANİ HAYVANLARIN HEPSİNİN HEYKELİNİ YAPSINLAR, ÇÜNKÜ CANİ AVCILAR YÜZÜNDEN GELECEKTE HİÇ BİRİNİ GÖREMEYECEĞİZ
Duzceli 2 yıl önce
Sayın özlü gibi Bolu belediyesi Tanju beyde başarılı başkanlar tren konusunda yardımcı olmuyorlar boluya bu üzücü vatandaşa hizmet için oturuyorsun o koltuğa ne yaparsan elinle o gelir seninle tercih halkındır
15
parçalı bulutlu