banner851

banner955

BU KEZ TARİH VERİLDİ

Yapımı adeta yılan hikayesine dönen Yığılca-Düzce yolu ile ilgili Karayolları Genel Müdürlüğü’ne bir ziyaret gerçekleştiren Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, ihaleyi alan firmanın Haziran ayı içerisinde çalışmalara başlayacağını belirterek, projenin 2 yılda tamamlanacağını ifade etti.

Yerel Haber 29.05.2017, 13:09 29.05.2017, 14:54
5140

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, ilçe halkının yıllardır kavuşmayı beklediği Yığılca-Düzce yolu için bir kez daha Ankara’ya giderek, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün kapısını çaldı. Karayolları 4. Bölge Müdürü Öner Özgür ile bir görüşme gerçekleştiren Başkan Yiğit, dar ve virajlı olması nedeniyle bir çok ölümlü ve yaralanmalı kazanın yaşandığı Yığılca-Düzce yolunda mutlu sona gelindiğini açıkladı.

“Haziran ayı içinde törenle yer teslimi yapılacak”
Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit yaptığı değerlendirmede, “Yığılca-Düzce yolunda ihalenin yaklaşık 2 ay önce yapılmış, resmi süreç bu zaman zarfında tamamlanarak son noktaya gelinmiştir. Bu hafta içinde yüklenici firma ile sözleşme imzalanıyor. Haziran ayı içinde törenle yer teslimi yapılacak. Müteahhit firma şantiyesini kurarak kazmayı vuracak. Proje kapsamında, insanları canından bezdiren başta Akçaören virajına, Aydın Köyü, Dutlar ve değişik bölgelere irili ufaklı viyadük ve köprüler koyularak Yığılca yolu artık çile yolu değil, huzur içinde gidip gelinen bir yol olacaktır.” ifadelerini kullandı.

2 yılda bitecek
Projenin 2 yıl gibi bir sürede tamamlanacağını açıklayan Başkan Yiğit, şöyle devam etti: “İki yıl bu zorlu sürece katlanacağız. Karayolları 4. Bölge Müdürümüz Sayın Öner Özgür Bey yolumuzla ilgili bütün detaylarla ilgileniyor. Ben kendisine özellikle teşekkür ediyorum. Başlayacak yol çalışması Hasanlar Köyü’nden Alaplı istikametinde bulunan Kantar Köprüsü’ne kadar olan mesafeyi kapsıyor. Yığılca’mıza hayırlı olsun. Bizlere aldığımız her hizmetin her karesinde büyük destekleri olan başta Sayın Bakanımız Dr. Faruk Özlü Bey’e, vekillerimize ve İl Başkanımız Hikmet Keskin Bey’e sonsuz teşekkürler ediyorum.” dedi.

banner844
Yorumlar (5)
yığılcalı 6 yıl önce
başkan,ziyaret fotolarını basına servis şahane.zamana yayılan yapacağız bahane.teşekkürler ileride bana sahip olsunların yağlaması.ortada hiç bir faaliyet yok.günü kurtardın herşey şahane...
Yığılca'dan Biri 6 yıl önce
Bu seçim meselesi değildir. Yığılca halkı sadece Yığılca yolu yapılsın diye oyunu kullanmadı.Başka bir deyişle kendi menfaatine göre davranmadı.Ama şu da bir gerçektir ki ne kadar ekmek o kadar köfte.Anlayan anladı...
Mehterci 6 yıl önce
2008 yılında Yığılca Camisinin gölgesinde canlı yayınla seçim konuşmasında Yığılca'ya söz verilmişti. Peki Yığılca'lı bunun hesabını sordu mu? Tabiki hayır.O zaman Yığılca'ya müstehaktır.
Yığılcalı 6 yıl önce
Yine seçimmi var???????
Semih 6 yıl önce
Sene 2008 yol için söz verildi tamam dendi. Yıl 2018 hala yapılacak. Söze değil, icraata bakarız artık. %80 oy çıkardık.