banner851

banner614

BU MANZARAYA BELEDİYEDEN AÇIKLAMA!

Düzce Belediyesi her yağış sonrası yolları gölete dönen Küçük Sanayi Sitesi’nde baş gösteren alt yapı sorununda topu Küçük Sanayi Sitesi yönetimine attı. Yollarda meydana gelen su birikintileri yüzünden kuruma tepki gösterilmesine 'Kurumumuz özellikle karalanıyor' eleştirisi getiren belediye, sorumluluk kendisinde olmadığı halde sanayi esnafının mağdur olmaması adına kritik müdahalelerde bulunarak mağduriyetlerin giderilmesini sağladığını açıkladı.

banner619
Yerel Haber 27.06.2018, 17:03 29.06.2018, 10:50
3946

 Düzce Belediyesi'nden 'Küçük Sanayi Sitesi!' açıklaması! Düzce'de etkili olan her yağmur yağışı sonrası tepki sesinin değişmeyen adresi olan Akınlar Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Küçük Sanayi Sitesi’ndeki esnafın sık sık kalıcı çözüm istediği Düzce Belediyesi 'Sorumluluk bizde değil!" dedi.

Yağışlı havalarda sitede baş gösteren alt yapı sorunları ile ilgili sorumluluğun kendisinde olmadığını açıklayan Düzce Belediyesi, söz konusu sıkıntı hakkında artık kurumun hedef alınmamasını istedi. Site yönetiminin yol ve alt yapı işlerini müteahhit firmalara verdiğini belirten belediye, ilgili firmalar tarafından tamamlanmayan yollar ve altyapı nedeniyle yolların gölete döndüğünü savundu.

Kötü görüntü ve mağduriyeti doğruladı
Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü'nce yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: "Küçük Sanayi Sitesi; sanayi esnafımıza ve diğer müteşebbislere kooperatif olarak büyüklü küçüklü çeşitli ebatlarda işyerleri inşaa etmek için kurulmuştur. Bu binaların inşaatlarının, kanalizasyon ve yağmur suyu altyapı hatlarının tamamlanması site yönetimi tarafından ilgili yüklenici müteahhit firmalara yaptırılması sağlanmıştır. Bölgemizin yoğun yağışlı dönemlerinde özellikle ilgili müteahhit firmalar tarafından tamamlanmayan yollar ve altyapı nedeni ile Küçük Sanayi Sitesi içerisinde oluşan su birikintileri, aşırı göllenmeler kötü görüntü ve mağduriyetler yaşatmaktadır." 

"Kurumumuz suçlanmak sureti ile hedef alınıyor"
Sitede kepen açan esnafın tepki ve şikayetlerini konu alan haberlere de atıfta bulunan belediye, "Konu hakkında her defasında (Belediyemiz sorumluluğunda olmadığı halde) kurumumuzun suçlanmak sureti ile hedef alınması, kurumumuzun özellikle karalanması gibi maksatlı bir düşünce doğurmaktadır. Sanayi esnafımızın haklı serzenişleri ve yine sanayi esnafımızın mağdur olmaması adına Küçük Sanayi Sitesi Yönetimi'nin defalarca yaptığı yazılı taleplerine belediyemizce mümkün olduğunca cevap verilmiştir. İlgili kritik müdahaleler yapılmak sureti ile mağduriyetlerin giderilmesi sağlanmıştır. Tüm bu yaşanan olumsuzluklarda belediyemizin bir ilgisinin bulunmadığı, konunun tamamen Küçük Sanayi Sitesi sorumluluğunda olduğu aşikardır." ifadelerini kullandı.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (35)
Can . D 3 yıl önce
BIRBIRINIZE ATIN SUCU YAHU BIRAKIN BIRBIRINIZI ZUCLAMAYI BIR AN ÖNCE ALT YAPIYI YAPIN ÜST YAPIDESEN ELETIRIK TELERI NEDEN YERIN ALTINA ALINMAZ TIRAFOLAR VAVADA KANALIZYASYON SIFIR ARITMA TESISIMI YOKKI
özdilek 3 yıl önce
1254 sokakta yağmur suyu gideri yok özdilekten gelen bütün sular sokakta birikiyor
ömer sivrikaya 3 yıl önce
Belediye bu konuda haklı. Ancak sanayi sitelerinin taşınma sürecinde altyapıyı biz yapacağız diyenlere ne demeli? Siteler kamu sorumluluğunda olan yerler değil. Oradaki hizmetler ilgili yönetimlerce görülür. Belediyenin yapmasını isterseniz ücret ödersiniz. Belediyeye su ve çtv ödüyürum diye bahçemi düzenleyin uygun alan var çocuk parkı yapın diyebilir misiniz?
Aziziyeli 3 yıl önce
Bu eski SSK binasına çok acil biçimde,ivexiolarak çözüm bulunmasını istiyoruz.hiç bişey yapamıyorum öğrenci yurdu yap,hazirbina,yapın tadilatını,kullanın.
Aziziyeli 3 yıl önce
Şu anda saat,01:06yaklaşık 2 buçuk saattir Aziziye mahallesi eski SSK binasının orda sapık nöbetindeyiz,çocuklara sapıklık yapan birinin peşindeyiz.sayın vali ,belediye başkanı bı metruk bina ne olacak? Binanın içinde yemek ve su kapları do
Erol 3 yıl önce
Dükkanların önünün 5 metre sini neye karşılık belediye ye verildi o zaman bunuda açıklarsanız ıyi olur yerlerin tapularini
Erol 3 yıl önce
Aceleye gerek yok esnaf arkadaşlar bu işinde zamanı gelecek az kaldı düzce akp ekibi bu sulara gömülecek.
SLİVEN 3 yıl önce
Site yönetimi, Başta Mehmet Bakan çıksın açıklama yapsın. Alt yapı için topladıkları paralar nereye gitmiş. Yıllardır para topluyorlar ama borç bitmiyor. 35 sene borç ödedik borcu bitiremedik. Lanet olsun sattıkta kurtulduk.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın