banner851

banner955

BU PLAN DURDUĞU SÜRECE…

Bolu’da Gölcük Tabiat Parkı’nı yapılaşmaya karşı korumak için kurulan Gölcük Platformu, 2016 yılında Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Bolu Gölcük Tabiat Parkı Revizyon Planında yer alan kararların, Gölcük Tabiat Parkı önünde sürekli bir tehdit olarak duracağını savunuyor. Platform Sözcüsü Murat Ataman, gelişme planının iptali istemi ile dava açtıklarını söyledi.

Yerel Haber 10.03.2018, 10:39 10.03.2018, 16:51
1861
banner1032

Bolu Gölcük Tabiat Parkı’nın doğal yapısının bozulmaması, yapılaşmasının önüne geçilmesi ve korunması için kurulan Gölcük Platformu, Gölcük’te tehlikenin henüz tamamen geçmediğini bildirdi.
 
Platform Sözcüsü Murat Ataman Gölcük’ün yapılaşmasının önünü açacak ihalenin Bolu halkından gelen yoğun itiraz ve tepkiler üzerine iptal edildiğini ancak 2016 yılında Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Bolu Gölcük Tabiat Parkı Revizyon Planında yer alan plan kararlarının Gölcük’te  sürekli bir tehdit oluşturduğunu ifade etti.
 
Ataman, “Söz konusu plan ve plan kararlarının uygulanması, Gölcük tabiat Parkının doğal kaynaklarını yok edecek ve buranın ticari bir alana dönüşmesine neden olacaktır. Bizler Gölcük Platformu olarak Gölcük Tabiat Parkının korunması, gelecek nesillerin de bu alandan faydalanabilmelerini engelleyecek kararlar içeren gelişme revizyon planının amacıyla, söz konusu gelişme planının iptali istemi ile 7 Mart tarihinde idari yargıya müracaat ile dava açmış bulunmaktayız. Bolumuz ve ulusal kamuoyunun desteği ile söz konusu planın iptali ve Gölcük Tabiat Parkı’nın doğal bütünlüğünün korunması için Gölcük Platformu olarak konunun takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız” dedi.

 Haber: A. SARI

Yorumlar (4)
Aslan 5 yıl önce
Doğanın yapısını ve şeklini bozmak insanlığa ve doğaya ihanettir hemde gölcük tabiat parkı gibi doğa harikası şahane yeri amacı ve bazı çıkarlar uğruna tahribata uğramasını ve trabzon uzungöl gibi mahvolmasını istemiyoruz halkın istemediği şeyleri zorla yapmayın lütfen doğaya tabiata darbe vurmayın
vatandaş 5 yıl önce
yazık nasıl bir vicdansızlıktır,şu güzelliğe kıyılırmı
Misafir 5 yıl önce
Anlamadimki mesele nedir tadilat falanmı yoksa talanmi nedir mesele doğayla fazla uğraşmayın dengeleri bozmayın diyor kuran oynamayın da şu doğanın dengeleriyle da yeter .bu dünya sadece bizim değil başkaları da var da....
Aa 5 yıl önce
Ulan kimlere oy vermişiz! Herşeyi satışa, ranta çevirdiler.!
18
kapalı